| polar101 a întrebat:

Salut tuturor! Este bine sa îmi incep viața sexuală la vârsta de 16 in timp ce partenera are 14? Intreb deoarece sunt nesigur in privința acestei alegeri și dacă puteți să îmi dați niște sfaturi.Multumesc și rog puțină seriozitate!

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fercit daca ati resoecta plamul Crwatorului si ati face swx numai dupa casatorie,, care ar fi pisibila cel mai repede peste2 ami. Sexul fara casatoeie nu aduce fericire pe teemen lung, doar dezamagire, vinovatie, sentiment de lipsa de valoare, dezapreciere, plictiseala etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu, fiindca poti face puscarie juvenila, deoarece copii sub 16 ani sunt protejati de lege.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este bine. Așteptați sa ma creșteți, sa va maturizati fizic, psihic, intelectual și sexual.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ești nesigur, pur și simplu amână.

| Madaxo97 a răspuns:

Atât timp cat o faceți protejat mereu nu este o problema, si cat timp există acord de ambele părți, sa nu forțați lucrurile. Recomandarea mea ar fi totusi sa mai așteptați, mai ales ea ca si fata este cam micuța la 14 ani, mergea daca avea măcar 16 si ea. Nu pierdeți nimic, aveți tot timpul din lume sa experimentați dupa 18 ani, cand corpul vostru se mai dezvolta puțin, acum va puteți concentra pe studii mai mult, si sa aveți o relație armonioasa si frumoasa si fără sex. Daca chiar sunteți prea înflăcărați si nu mai vreți sa așteptați aveți mare grija sa va protejați folosind prezervativul. Si cel mai important, nu o faceți la presiunea grupului de prieteni, colegilor, anturajului, o faceți cand simțiți voi, cand considerați ca sunteți pregătiți.

| Alexalex1000 a răspuns:

Normal că poți laughing alții fac și de la 12 ani laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alexalex1000):

Si ti se pare normal, sau? La 12 ani? Really?

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Iti place muzica lui Drake?

| fata357 a răspuns:

E mai potrivit să așteptați mai mult timp pentru asta, că poate pe viitor veti regreta aceasta decizie. Sunteți încă micuți, rezumati-va la lucruri mai simple, cum ar fi ieșitul in parc, mersul la un suc, ținutul de mana, pupatul, pentru că astea sunt lucruri foarte frumoase, și asta e o perioada in care te poți bucura de ele, caci atunci când ești mai în vârstă, apar problemele, grijile, nu prea ai timp și vei regreta că nu te-ai bucurat de tinerețe. Orice ar fi, mult succes! happy

| BaiatulcuOnly a răspuns:

Legal peste 16 are discernământ sexual. Acum depinde de voi