| Ilie_George_1998 a întrebat:

Am o problema. M-am imprietenit cu o fata, radem, glumim, ea vrea mai mult decat o prietenie si eu la fel. Faza e ca ea a inceput cu faza d-alea cu inimioare, mesaje in fiecare dimineata, "ce faci, frumoasule?❤", etc.
Aceste lucruri nu ma deranjaza, ba din contra, mi-au placut. Am inceput sa o cunosc si am aflat ca e de etnie roma, ceea ce mi-a taiat firul. Nu vreau sa fiu rasist sau ceva, nu vreau sa jignesc in nicio forma etnia roma, dar pur si simplu cand am aflat ca e tiganca, parca tot se oprise. Acum vine problema. Nu vreau sa o fac pe fata asta sa sufere, ma doare sufletul cand vad ca fac pe cineva sa sufere. Dar cum pot sa-i spun ca vreau sa fim doar prieteni, etc. Chiar nu stiu ce sa fac, si mna. Repet, nu am nimic cu tiganii, etc. Dar pur si simplu nu vreau.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E usor sa amani intentiile ei schimband aubiectu sau fiind indiferent, probleme cu invatatul drept scuza. Ar fi bine sa te separi de ea in timp

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca o placi cu adevarat, treci peste prejudecatile ca este de etnie roma si continua relatia cu ea.

| Posible000 a răspuns (pentru Emilian65):

El a întrebat alt ceva, băiatul meu.

| sofisis a răspuns:

98 e anul nasterii tale?
Wow...deci ti s-a taiat macaroana pentru ca e de etnie roma? laughing) Ce fraier esti. Tiganii si tigancile sunt foarte pasionale. Plus de asta, imi imaginez ca e tiganca romanizata din moment ce nu ai stiut pana acum ca e tiganca. Urat. Sincer.

| Ilie_George_1998 explică (pentru sofisis):

In primul rand, am 17 ani.
2. Inca nu sunt iubitul ei oficial
3. Nu mai vreau o relatie pur si simplu de la ea, pe acel motiv.
4. E romanizata, de aceea nu am observat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, dar tu, ca esti ungur, nu te deranjeaza?

| Ilie_George_1998 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt ungur =)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ilie_George_1998):

Pai cam da, daca despre ea zici ca e tiganca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei s-o jignesti si nici s-o faci sa sufere ai putea sa incepi sa eviti discutiile cu ea sub pretextul ca ai de invatat (daca esti elev, cum banuiesc). Alta varianta nu cred ca e. Oricum nu inteleg de ce te-ai blocat asa, chiar daca era tiganca de-aia spoitoreasa tot nu era o problema decat daca te lua duminica la targ sa vindeti impreuna cazane si oale.Si nici atunci n-ar fi fost vreo problema - invatai sa faci comert, era si asta o experienta.In rest era bine,ca am auzit ca tigancile sunt fidele,la ei e o lege asta, si in plus avea zestre, bani de aur si toate alea, dar e adevarat ca si tu trebuia sa poti s-o cumperi cum e obiceiul...
Singurul dezavantaj e ca nu puteti sta la bloc, sau nu mai sus de parter, ca noaptea trebuie sa bagati calul in casa.

| Ilie_George_1998 explică:

Mi-a*... scuzati eventualele greseli gramaticale... Mulțumesc.