| Vaicedilema a întrebat:

Salutări! Iar am o dilemă. Am cunoscut o tipă de care mi-a plăcut de cum am văzut-o și din fire nu am putut să mă bag în seamă cu ea speculând că poate are pe cineva sau nu pare interesată de mine. În timp după ce am ieșit cu ea in diferite locuri și stând în aceeași casă in chirie am ajuns să ne sărutam și să ne cunoaștem din ce în ce mai bine atât intim cât și felul de a ne comportăm în societate. Îmi spunea mereu că se gândește la mine și simte nevoia să îmi simtă prezența în viața ei. A trebuit să plecăm din casa în care stăteam și cu ceva timp înainte mi-a spus să nu o caut de atunci înainte că ea nu este bună pentru mine. Eu nu am făcut acest lucru și acum încă vorbesc cu ea și pot spune că m-am îndrăgostit de ea și i-am spus acest lucru. Ne-am întâlnit în diferite locuri inclusiv la mine acasă unde mi-a cunoscut familia, se îndrăgesc reciproc. Dar apoi mi-a spus că nu este bine față de mine ca ea să profite de faptul că eu o iubesc și ea nu simte nimic față de mine. Ea este virgină apropo și știe că nu am să fac nimic în privința acestui lucru decât dacă vrem amândoi. A zis că apreciază acest lucru și de aceea mă lasă să fac ceea ce fac, pentru că are încredere în mine. În tot acest timp mi-a spus că se gândește la mine și se excitată și mă vrea dar nu doar fizic ci și emoțional. I-am cauzat un orgasm și singurul în afară de unicul orgasm pe care și la cauzat singură cu mult timp în urmă și a menționat după câteva zile că nu se simte excitată când o sărut sau o ating așa cum sa simțit prima oară. De ceva timp este cam distantă de parcă ar ascunde ceva dar mă caută și îmi spune bună dimineața și somn ușor vorbim în decursul zilei dar nu mai e la fel. Îmi spune că dacă eu mă voi îndrăgosti de altcineva între timp să îi spun și ea va înțelege pentru că și ea ar face la fel fiindcă nu simte iubire față de mine cum a observat că simt eu față de ea. A zis că ea ar vrea să fie cu mine dar nu știe dacă dragostea mea este adevărată și de lungă durată. Am scris totul în ordine cronologică în mare parte. Ce să înțeleg din toate acestea? Eu vreau o relație serioasă cu ea.

Răspuns Câştigător
| MissMoon a răspuns:

Sa ii acorzi puțin timp și spațiu și sa fi tu in continuarea. Iubirea nu vine dintr o data ci cu timpul. Daca vrea sa încerce doar in timp își poate da seama de sentimentele ei.

| Vaicedilema explică (pentru MissMoon):

Sincer mi-a trecut prin gând asta dar nu vreau să se răcească lucrurile. Am pățit ca din orgoliu ea să nu mă caute așteptând acest lucru de la mine și când ne-am întâlnit m-a luat la ture că eu nu știu că ea îmi simte lipsa dar vrea să vadă dacă o caut și ghici ce eu voiam să văd dacă mă caută ea.

6 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Tipa nu e atasata de tine, deci nu te astepta sa mearga relatia, deoarece la tine e natural, dar ea forteaza lucruriile sa mearga. La un moment dat ea se va indragosti de altul si tu vei suferi. Ea te place dar ca prieten, si incearca sa forteze chestia cu "iubitul". Sfatul meu i-a distanta de ea pentru binele tau psihologic.

| Vaicedilema explică (pentru SG1995):

Cum zice și MissMoon chestia cu timpul pentru a-și da seama ce simte pentru mine sau poate este o problemă de încredere. Pentru că ea a spus și că îi pare că eu nu am cum să fiu așa sincer cum zic eu. Că nu o să îmi pierd interesul pentru ea. Ea a mai fost in relații în care el a înșelat-o pentru că ea nu a vrut să fie dezvirginată.

| SG1995 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Ahm, tot ce e posibil, desi din ce-ai spus ea nu simte la fel, si se "chinuie" sa o faca. In cazul in care e asa doar tu ai de pierdut.

| ShamelessQboy a răspuns:

Deci din ce ai spus fata este foarte dezamăgita de tine, fetele una zic si alta vor! Ea se aștepta ca pana acum sa o fi dezvirginat, si dupa sa zică că de a facut-o pentru tine. Ce sa zic fii si tu mai atent la detalii, unele fete sunt cam sirete!
Uite sa iti dau un exemplu personal.
Eram acasă la un coleg de facultate, m-a invitat să sărbătorim ceva, în fine; la el mai locuia si o verișoară de-a lui din provincie frumusica fata ne plăcea din priviri, era a12 la liceu. Dimineață după ce m-am trezit m-am dus în alta camera sa ma schimb ca acolo imi lăsasem hainele, si camera avea iesire pe terasa, nu băgasem de seama ca ea era pe terasa, eu cu puta in erectie cum ma trezisem m-am dezbracat si cand o vad ca apare in usa la terasa si se ia de mine "mai magarule tu te dezbraci asa in fata mea" eu am ramas mut ne stiind ce sa fac ea a venit la mine certandu-ma dar se tot uita spre penis, m-a împins putin apoi mi-a dat usor o palmă pe obraz si inca una peste penis zicând "cu asta ce-i de sta asa?" Eu stăteam ca prostul si începusem să bălbai niste scuze. Ea s-a lăsat pe vine si a luat-o în mână mai apoi ă început să o suga încet, eu eram mut de uimire, am finalizat frumos in gurita ei si ea a înghițit tot ca o fata supărată ce era! După ă plecat si eu am ramas încă uimit...
Mai pe seară iar m-a tras deoparte si mi-a zis "auzi mai măgarule tu sa tii distanță de mine ca eu am iubit si nu am chef sa ma despart de el din cauza ta"
În concluzie spune si tu ce poti sa mai crezi despre ele!?
"Du-te-n colo, vino-n coace, șezi binisor si nu-mi da pace"

| Vaicedilema explică (pentru ShamelessQboy):

ShamelessQboy sunt de acord cu tine că sunt și femei care sunt ca niște animale de pradă care vor să vaneze un bărbat uimindu-l cu diferite abordări. Dar simt că nu este cazul aici ba chiar ea vrea să se simtă iubită dar nu așa simplu tot cu o notă de nebunie să simtă un bărbat lângă ea nu un nătărău care să o forțeze la ceva ce nu vrea.