| albaKiara a întrebat:

Scuzati categoria dar am nevoie de cineva care sa fie expert\a in prietenie! Va rog ajutati-ma ce sa fac!? Pai eu sunt fata si am avut o prietene (nu iubita!) cu care ma intelegeam destul de bine.Noi ne vedem mereu vara pentru ca locuiesc in Italia si cand m-am intorc acasa in septembrie 2012 ea mi-a scris pe Facebook si m-a insultat ca cica nu o tratez cum trebuie si m-a facut in toate felurile si eu tin la ea, ne cunoastem de cand eram foarte mic si am petrecut copilaria cu ea.Si fiindca m-a insultat eu am blocat-o (in octombrie) si acum cateava zile am deblocat-o si ieri mi-a cerut prietenia si am acceptat dar inca nu am vorbit si acum ea e online si nu stiu daca sa-i scriu ceva.As vrea sa rezolvam dar imi este frica ca poate gandeste "da ce mai vrea asta!".As vrea sa-i sciu ca daca mi-a cerut prietenia o fi pentru ca vrea sa vorbeasca cu mine dar nu are curaj cred! Oare sa-i scriu? Si daca da, ce anume?

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Cere-ti scuze ca ai jignit-o neconsiderand-o atat de importanta cum trebuia.Intreab-o ce anume a suparat-o si reglati conturile.Ea a facut primul pas, urmatorul fa-l tu!

| neutrino a răspuns:

Pai daca ea ti-a cerut prietenia, iar tu ai ceva in plus prietenie, ii poti oferi si ei o parte.

| sensualus a răspuns:

Cea mai buna prietena pentru o fata e un baiathappy

| sanda45 a răspuns:

Daca esti o fire impulsiva,raspunde-i cu aceeasi moneda,dar nu esti,am observat asta din ce ai scris, daca vrei sa fiti din nou prietene eu zic ca nu pierzi nimic daca i scrii. Cereti scuze pentru lipsa ta, si explica-i cirscumstantele, daca va intelege veti fi din nou prietene, daca nu te va injura din nou.
Sper ca te-am ajutat!

| albaKiara explică (pentru sanda45):

Dar nu vreau sa ma injure pentru ca imi este frica sa nu stric si mai tare lucrulile sad

| sanda45 a răspuns (pentru albaKiara):

Daca nu te intelege nu ti-e prietena!