| fanlalabandsiatat a întrebat:

Sotul meu este profesor si cred ca este indragostit de una din elevele lui. Mereu este rece, distant cu mine. L-am surprins de mai multe ori in prezenta unei eleve. Pana aici totul normal. Doar ca aceasta fata a inceput sa il mangaie pe brat si sa ii admire bicepsii. El nu a ripostat, din contra a stat. Chiar el mi-a zis ca are la liceu o eleva care este indragostita de el. Ce sa fac?

16 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Draga mea, te incurci in povesti!

| anonimg a răspuns:

Sfat: nu va casatoriti niciodata cu persoanele care lucreaza cu publicul; sau daca nu, nu va casatoriti cu persoane care sunt usuratice.

In ce te priveste, spune-i ca acesta este primul pas spre divort. Daca se lasa atins inseamna ca este un barbat usuratic (adica a crescut pana acum needucat). Iar daca vei suferi sa stii ca vina este si a ta pentru ca te-ai casatorit cu el fara sa iti iei timp sa il cunosti. In orice caz, nu te certa cu el. Daca vrei sa-ti descarci sufletul, atunci pune-te pe genunchi inaintea lui Dumnezeu; dar nu te certa cu sotul tau. Daca nu Il vei lua pe Dumnezeu ca sprijin si vei lua decizii de capul tau, sa stii ca iti vei face mai mult rau. Deciziile luate dupa voia lui Dumnezeu nu-L va indeparta pe Dumnezeu de langa tine.
Spune-i barbatului tau ca prin aceste actiuni ale lui te face sa iti pierzi increderea in el; prin aceasta nu il vei crede daca iti va spune ca nu s-a culcat cu fata aceea.

Pont: daca un profesor se "incurca" cu o eleva, acesta isi va pierde si slujba si profesia; si sotia, si familia, si increderea celorlalti dar si a lui. V-a pierde tot.

| Crucified a răspuns:

Interesant nickname...
Apropo, câţi ani ai? 20? laughing)

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Crucified):

laughing E o cretina, intra sa-i vezi intrebarile, aici zice ca-i casatorita, blabla, iar in alta povesteste cum e ea eleva de liceu si are 17 ani.

| greyhound a răspuns:

Schimba-ti nick-ul daca vrei sa te creada cinevawinking

| Darkmagic a răspuns:

Pentru problema ta exista forumuri care gazduiesc literatura si acolo iti poti scrie fanteziile.

Intrebarea ta din 20 septembrie:
http://www.tpu.ro/......-banuiesc/

| SunnyDay88 a răspuns:

Acorda i atentia necesara (aia pe care o primeste de la pustoaica) ca sa nu ii trebuiasca alta.

| Laura927 a răspuns:

Fantezii cu profesorilaughing laughing nu imi vine sa cred ce prosti sunt unii!laughing

| Zabbyel a răspuns:

Fa-i o poza si fuguta la politie (asa nimeni nu se mai bucura unul de celalalt)

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

In loc sa te mandresti ca ai un sot atragator tu faci crize de gelozie, nu cred ca isi risca postul pentru o pipitza de la scoala

| Hαppiηеss a răspuns:

Baga-l la puscarie! sunt interzise relatiile intre profesori si elevi.

| g4mma a răspuns:

S-o faceti in 3.

| Marrythenight a răspuns:

Ce-i cu numele tau? cine vrei sa te creada? Nu stii sa minti.

| Mmooaarro a răspuns:

Mai asteapta cateva zile daca nu 1-2 saptamani. parerea mea e sa vezi cum evolueaza lucrurile in timp..sa te interesezi de el cum unde si ce face.
Poate inca este cu mintea la fete. Majoritatea barbatilor/baietilor de 20-25 sau chiar 30 de ani chiar daca au nevasta se uita dupa altele si tocmai dupa ce se destrama casnicia isi da seama ca a gresit..asa sunt (unii) barbati.
Intreaba-l de eleva aceea. pune-i intrebari cu subinteles..intrebari capcana.din micile raspunsuri/reactii poti deduce daca e interesat si el de acea fata.
Ai grija. Din ce ai spus mai sus sa stii ca daca eleva l-a mangaiat maine poimaine ii baga mana pe undeva. Iar daca ea ar vrea sa intretina relatii sexuale cu el poti sa fii sigura ca nu ar refuza deoarece tocmai tu ai spus ca a stat cand l-a mangaiat..Si..de ce sa nu stea si acum..cand stim cu totii ca ne place sexul..pana la urma el gandeste ca tu n-ai cum sa stii ca ar face-o si cred ca 95% ar fi in stare s-o faca. De aceea ti-am spus sa ai grija. Uite, din ce mi-ai spus tu am dedus multe! Si tu poti deduce multe din convorbirile cu el, gesturi, reactii etc.
Succes fetito!

| Moora123 a răspuns:

Vrei un raspuns serios aici?

Este o problema complicata.

Il poti confrunta dar banuiesc ca nu ajuta mult.
Poti merge la terapie de cuplu, daca accepta.

Adevarul este ca fiecare cauta ce nu are in relatie. Mai degraba iti calci pe orgoliu si ii oferi asta decat sa ai parte de un divort.

Dar e alegerea ta, stiai asta deja.

| MicSiRau a răspuns:

Poate i s-a luat de tine, poate are nevoie de ceva nou ceea ce tu nu ii oferi. Sunt multe posibilitati dar cel mai bine iti raspunzi tu la aceasta intrebare pentru ca noi ne sam doar cu parerea, nu mai suferi in tacere si vorbeste cu el, cu toate ca probabil va nega iti poti da si u seama daca te minte. asa cred eu.