| Gabryel98 a întrebat:

Va salut...
Am o mare problema:eu am 16 ani si imi place de o colega de clasa.Problema este ca eu tin la ea,o iubesc (am trecut de perioada cu atractia fizica),iar ea,nici macar nu cred ca ma place...
Ce pot face ca sa schimb lucrurile? Ca sa o fac sa se uite la mine (nu stau prea bine la capitolul,, fizic").

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Eu stau bine la capitolul fizic insa cand vine vorba de caracter toate fac un pas inapoi laughing. stai calm, daca tot tii la ea, nu tine sentimentele alea inauntru si incearca sa le eliberezi cumva. vorbeste cu ea, incearca sa o "cuceresti" cat de cat.incearca sa fii in campul ei de "activitate"e imposibil sa nu te remarce la un moment-dat.+ideea e ca intre colegi e cam greu sa faci chestiia asta, pentru ca orice ai face ramai doar "colegu", incearca si cu activitati in afara scolii

5 răspunsuri:
| junkyx a răspuns:

Lol treci peste nu te place asta e nu e ca in filme să fi prieten și să te apropii de cineva nu vrea asta e

| Danysan a răspuns:

Pai asta e mica mare Problema.La fete conteaza aspectu.Acum sa fim seriosi ca si noi ne uitam tot la cum arata inainte si apoi judecam caracteru. Incearca sa iti schimbi aspectu.O frizura noua, sa te imbraci elegant si la moda.Sa fi glumet si seducator. Invit-o in Oras si poate o sa ii declansezi acea atractie de care e nevoie pentru a incepe o Relatie.

| Maxnonymus a răspuns:

Man, nu prea ai cum sa iubesti pe cineva cu, care nu ai avut nici macar o tangenta intelegi? Ca sa iubesti pe cineva trebuie sa fi avut cu acea persoana o relatie serioasa.
Si ceea ce iti doresti tu" sa te observe" la ce te referi cand ai spus asta?
tu cum vrei sa te observe daca atunci cand se uita la tine observa ceva ce nu-i place?
in aceeasi situatie am fost si eu acum 2 ani. dar 1 an juma' la sala si nu mai am probleme. Du-te si trage de fiare. Sportul nu ucide... ajuta. Bafta.

| VreauMiere a răspuns:

Sala de fitness pentru fizicwinking

| mat31new a răspuns (pentru VreauMiere):

Genetica conteaza mai mult.