| king5151 a întrebat:

Am 16 absente nemotivate, iar diriginta mi-a spus ca la 20 voi primi preaviz de exmatriculare, chestia e ca eu nu am fost astazi la scoala, daca cu absentele de azi voi face 20? Cand il voi primi? Daca maine la scoala vorbesc cu profesorii sa imi motiveze cateva sa nu mai am 20?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"diriginta mi-a spus ca la 20 voi primi preaviz de exmatriculare"

nu primești dar nici nu e ok să bagi la greu absențe. Iți scade câte un punct la fiecare serie de mai sus (că așa e la modă)

| king5151 explică (pentru sierra1):

Sincer nu stiam ca la 20 se primeste preaviz de exmatriculare, ca nu as fi lipsit nici mort

| sierra1 a răspuns (pentru king5151):

Ticmai ce ți-am scris: NU primești!

| king5151 explică (pentru sierra1):

Pai si de ce mi-ar fi spus asta? E prima data in toti anii de scoala cand aud asta, sunt clasa a 11 a

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru king5151):

~E prima data in toti anii de scoala cand aud asta~

niciodată nu-i prea târziu

| LordCristobal a răspuns:

Nu are cum sa să îți de-a preaviz de exmatriculare la 20 de absențe abia după patruzeci de absențe se poate vorbi de exmatriculare.
Diriga ta are boala pe tine și a vrut să te sperie.

| Sophieka a răspuns:

Nu poti merge la medicul de familie sa ii ceri motivatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da și tu acolo un Jack Daniel cadou sau un parfum laughing