| dns1234 a întrebat:

Am intrat intr-un liceu tehnologic, pe profilul de Electrica. Eu nu voiam sa intru in profilul asta, dar asa era cu nota mea de la evaluare. Pana acum, am medii destul de mari la toate materiile, media 10 la purtare si nici o absenta + cateva premii de olimpiada. Eu doresc sa ma mut la un alt liceu, pe profilul de Stiinte ale Naturii (ca sa intru si la facultatea de Info), intr-un liceu Teoretic, sau chiar Colegiu National. Am cateva intrebari:
1. Se poate muta de la un liceu tehnologic la un Colegiu National?
2. Din ce materii s-ar da la diferente?
3. Cum se procedeaza cand vrei sa te muti? (din cate am auzit te duci la liceul respectiv si vorbesti cu directorul/directoarea despre transfer, cu carnetul etc.)
As aprecia orice raspuns! Sper ca nu este nici foarte dificil;/

3 răspunsuri:
| ariel13 a răspuns:

Da poți să de muți dar răspunsul la celelalte întrebări le poți afla doar dacă vorbești cu școala la care vrei să de transferi.

| AleAle12 a răspuns:

Da, eu m-am putut muta abia în clasa a 10-a iar diferențele le-am dat la materiile cele mai importante conform profilului, posibil să dai la matematică, chimie și fizică!

| dns1234 explică (pentru AleAle12):

Nu se dau la materiile care nu le-ai facut in profilul trecut?