| Lucccy a întrebat:

Am si eu o problema ..in 6 luni o sa ma mut in Londra si trebuie sa invat engleza repede si la perfectia imi puteti spune un site ceva pentru a ma ajuta(dar sa fie fara bani site-ul)
Multumescbig grin

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://ro.duolingo.com/
E cel mai bun site.
M-am apucat si eu de germana acum ceva timp big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey hey. Buna deci cum au mai zis si altii intra pe duolingo.com si poti invata pe pc. Daca vrei iti poti instala si pe telefon aplicatia. Eu tot germana invat pe duolingo. Ma rog siteul e destul de bun deja vei vedea tu. Si nu uita ca engleza e destul de usoara. Daca ai intrebari legate de duolingo sau vreo tema in engleza nu ezita sa ma intrebi aici pe TPU pentru ca cunosc foarte bine limba si am experienta. Sper ca te-am ajutat! Succeswinking

| Isabelle0059 a răspuns:

I-a un dictionar., mai uita-te la filme care sunt vorbite in limba engleza ..eu asa am invatatope jumatate big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Isabelle0059):

Intr-adevar, te poti uita la filme in engleza dar in acelasi timp invata de pe duolingo happy

| Isabelle0059 a răspuns:

I-a un dictionar .......mai uita-te la filme care sunt vorbite in limba engleza ..eu asa am invatat-o pe jumatate big grin

| Lucccy explică:

Multumesc pentru sfaturi❤️