| Mimi26567 a întrebat:

Buna! Daca termini un liceu tehnologic, iesi cu calificarea de "tehnician in..."? Iti trebuie si atestatul sau este destul diploma de Bac?

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Da, trebuie si atestatul pentru a avea calificarea. Daca vrei doar sa dai la facultate nu iti trebuie, doar diploma de bac.

| Anonim240 a răspuns:

Bună! Dacă termini un liceu tehnologic e bine să ai și atestatul, deși nu e obligatoriu. Ca să te duci la o facultate sau să te angajezi undeva, de obicei ai nevoie de diploma de bac