| Marian4483 a întrebat:

Bună seara! Azi am fost oprit în trafic de polițe, eram cu trotineta și am trecut pe trecerea de pietoni pe ea și m-au oprit și mi-a cerut un act de identitate și i-am dat. S-a dus în mașină a scris doua procese verbale unu mi l-a dat mie, iar unul l-a pastrat, țin sa precizez eram cu trotineta și întrebarea este îmi va veni acasă prin posta ceva legat de avertismentul acesta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai primit procesul-verbal de contraventie, asa ca nu vei mai primi nimic acasa.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, va veni.

| darrio2007 a răspuns:

Si eu credeam ca ai sa intrebi de ce te-a oprit.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca va veni acasa, prin posta sau prin curier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vine nimic acasa, Violetta te minte.

| KovacsB a răspuns:

Nu mai vine nimic acasa daca ai primit deja procesul verbal.
Dario si Violeta dau raspunsuri la kg se pare.

| RedMarr a răspuns:

Daca e doar Avertisment ...nu va mai veni Nimic. N-are cum / de ce. Odata ce ti-a dat copia, ce sa iti mai trimita? Daca e amenda (citeste foaia daca e trecuta o suma ceva ) abia aia trebuie platita. Citeste foaia sa te Lamuresti Clar - E amenda sau Avertisment? Amenzile, daca nu le platesti, dupa un timp, te cauta ele pe acasa.

| Marian4483 explică (pentru RedMarr):

Este doar avertisment asa a zis și pe foaie nu scrie la total suma nimic dar am înțeles ca de la alți avertismentele astea se plătesc dacă nu le plătești la primărie nu îți dă ce ai nevoie de vreun act ceva