| king5151 a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa deschid o frizerie? Cu tot cu scaun, masini de tuns, shaver etc. (Am deja locul)

4 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Dacă ai deja spațiu, poate te încadrezi în max 5000 - 10.000 euro ca să echipezi cu tot echipamentul necesar. Există un grup special pe Facebook pentru deschidere frizerii, poți întreba și acolo. Cu siguranță vei primi un răspuns.

| AlinSamson a răspuns:

Costul exact al deschiderii unei frizerii depinde de mai multi factori, cum ar fi dimensiunea spatiului, produsele si echipamentele necesare, numarul de angajati si alte cheltuieli. In medie, costurile initiale pot varia intre 10.000 si 30.000 de euro.

| king5151 explică (pentru AlinSamson):

Vreau sa tund singur, am deja spatiul, am nevoie doar de materiale, acte, și ce mai trebuie pentru un business, atat

| FaraNume73738 a răspuns:

Probabil ar costa mult mai mult contează cât vrei și ce preturi găsești, personal peste 15.000 nu ar trebui sa treci