| Decean_Anca_1978 a întrebat:

Care este înălțimea maximă de pe continente? Dar adâncimea maximă din oceane?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

America
varful Aconcagua-6962 m

Asia
varful Everest-8. 848m

Europa
varful Elbrus-5. 642m

Africa
varful Kilimanjaro-5. 895m

| Staif a răspuns (pentru RAY):

Nu te contrazic. Vreau sa-ti arat niste curiozitati: http://www.descopera.ro/......ltimi-foto

| RAY a răspuns (pentru Staif):

Am citit si eu asta, e si aia un adevar, dar toti stim de everest, cine stie ce se mai descoperi in viitor, stiinta scimbatoare ca iphone, Samsung

| Staif a răspuns (pentru RAY):

Am spus ca nu te contrazic!

| RAY a răspuns (pentru Staif):

Nu e vb de asta, important ca acest user sa cunosca mai multe, asta e scopul TPU

| Staif a răspuns (pentru RAY):

Corect!

| RAY a răspuns:

Adâncimea maximă este de 11.034 m
https://ro.wikipedia.org/wiki/Oceanul_Pacific

| maria9997 a răspuns:

Inaltimea cea mai mare este Varful Everest de 8848m si adancimea maxima se afla in Oceanul Pacific ( Groapa Marianelor de 11.022 m)