| Boeteo22 a întrebat:

Ce note am nevoie si cate pentru a scoate o nota de 4 la romana in clasa a 5 a

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai iti ajunge un 6

| Atim a răspuns:

Indiferent de clasa, mediile se calculeaza la fel : (notă+notă+notă)÷numar de note =media. Media trebuie sa iasa minim 5, deci îți trebuie minim 6. (6+4)÷2=5

| Basthet a răspuns:

Bună! Trebuie să ai minimum 5 la oral și la teză. Dacă ai un 4, trebuie să mai iei un 5 și un 6. Nu îți face media numai cu două note la oral. Și, bineînțeles, să iei măcar 5 la teză. Succes!