| galyperf89 a întrebat:

Cum este clasa a 7-a? Funda celui mai bun si mai rapid raspuns! happy P.S. Vreau un raspuns detaliat nu raspunsuri precum:Eh e naspa.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Păi...Depinde de materii...
La chimie, noua materie nouă, n-o să fie chestii hidoase adică mie mi se pare mai normală fizica.Va trebui doar să înveți tabelul periodic și ai să vezi tu mai departe.De pe site-ul ăsta rezolvam ecuațiile chimice poate îți trebuie:http://www.webqc.org/balance.php?reaction=ZnCO3(s)+%3D+ZnO(s)+%2B+CO2(g)
La fizică e mai greu, da nu imposibil.Bine o să ți se pară straniu optica și căldura.
La mate,înveți radicalii,poligoane regulate, cercul, Thales, Pitagora etc
La română nu-i mare diferență.
La civică va fi interesant.
La engleză câteva chestii noi...
La biologie anatomia e scârboasă
La geografie este interesant, continentele cu excepția Europei.

Oricum dacă înveți n-o să fie greu.Succes!

| zurick a răspuns (pentru zurick):

Decât fizica*

| galyperf89 explică (pentru zurick):

Multumesc foarte mult pentru informatiile detaliate si acel site! Te pup :*

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eh e naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorii spun că ar fi cea mai grea clasă, dar mie nu mi s-a părut așa.
La matematică e foarte multă materie, în special la geometrie.
La fizică o să faci chestii despre forțe și alte porcării.
La română va fi multă gramaticăăă.
La religie o să faci aceeași lecție în fiecare oră laughing
O să-ți apară chimia, care e destul de faină, mie îmi place.
La engleză o să faci toate modurile și timpurile posibile și diateza pasivă.

Pentru mine a fost ușor, un an bun.
Baftă.

| IHEMM a răspuns:

Parfum pe langa ce va fi in clasa a 8-a.
Vor fi câteva lucruri noi, în rest nimic deosebit.