| Bogdan_Bogdan_1999 a întrebat:

Cum sunt constituite cadrele militare în raport cu gradele pe care le au?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intelege prea bine ce vrei, cadrele militare nu sunt "constituite".
Cred ca te referi la ierarhia gradelor militare si in functie de aceasta sunt soldati, gradati, subofiteri/maistri militari, ofiteri si generali.
Detalii poti vedea si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Gradele_militare_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia

| minrest a răspuns:

Cadrele militare sunt constituite la fel, indiferent de grad. Au doua maini, doua picioare, cap si constitutie atletica. Cei ce au pierdut organe constituente pe teatrele de conflict sunt in rezerva, iar infirm nu te primeste in armata. De asemenea, cadrele militare sunt constituite la fel indiferent de functie.