| tonyc7 a întrebat:

Ce categorie de bugetari beneficiaza de cele mai lungi perioade de concediu? Profesorii cumva? Sau cadrele militare? Sau ce alta categorie?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cadrele militare în nici un caz.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Am cunoscuti care lucreaza in cadrul armatei si mai mult stau acasa. Doar 2 sau 3 zile pe saptamana se duc la serviciu (altii poate si mai rar).

| Brizbriz a răspuns (pentru tonyc7):

Lucru de acasa NU INSEAMNA CA NU LUCREAZA
bati campii la ULTIMUL GREU, confundand lucru de acasa cu, concediu

nu stiu ce varsta ai, dar in lumea asta, un angajat OARECARE, are dreptul la 21 de zile lucratoare de concediu pe an... PUNCT

eu nu m-am dus la servici luni bune in pandemie, nu inseamna ca am fost in "concediu"

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Am mai auzit așa ceva, pe bune. Era prin anul 95. Era ofițer în marina militară. Locuia pe uscat. Mergea la serviciu de dimineață. Lua masa de prânz acolo pe vas. Apoi pleca acasă. În rest nu făcea nimic.
Dar nu te lua după aceste cazuri speciale ca să interpretezi o întreagă profesie.