| AnaMariaDiana a întrebat:

Hei, TPU! Cineva care face sau a făcut facultatea la distanță ma poate ajuta cu câteva informații? Orice e util fiindcă nu am nicio idee de ce va fi. La orice domeniu, informația contează. Urmează sa încep și eu în format online dar măcar sa știu cum ar fi fost sau ce ar trebui sa fac, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Alive99 a răspuns:

Oi,oi..ba da. Daca este un oras apropiat si iti permiti, desigur ca poti, nu trebuie neaparat sa stai acolo.
Te duci ori de cate ori este nevoie, des sau rar...in functie de sesiuni.

6 răspunsuri:
| Alive99 a răspuns:

Pai nu este mare idee. Daca vei face in alt oras, poti depune cerere de gazduire in camin si astfel vei avea o camera unde sa stai cu doar 150-200 lei pe luna(conditii medii).In rest, este ca la scoala.Nu iti bate capul decat cu gasirea unui loc sa stai.

| AnaMariaDiana explică (pentru Alive99):

Pai dacă sunt la distanță ar mai trebui sa merg des? Gen nu pot sa ma duc dimineața și pana seara sa vin acasă?

| AnaMariaDiana explică (pentru Alive99):

Și de cursuri îmi poți zice ceva? Mi le trimit în format electronic, gen documente sau tot pe video ca ceilalți?

| AnaMariaDiana explică (pentru Alive99):

Am înțeles, mă speriasem că trebuie să îmi caut cazare chiar dacă sunt la distanță. Și fix de asta am fugit. Mulțumesc frumos?

| Alive99 a răspuns (pentru AnaMariaDiana):

Ambele,in functie de taskul pe ziua respectiva.

| Alive99 a răspuns (pentru AnaMariaDiana):

Cu placere, sper ca am fost de folos.
Dar tine minte, ca poti avea si 2-3 zile in care va trebui sa fii fizic acolo.Dar momentan, nu iti bate capul.Covid-ul te tine mai mult pe acasa.

| Alive99 a răspuns (pentru AnaMariaDiana):

Oi,oi..ba da. Daca este un oras apropiat si iti permiti, desigur ca poti, nu trebuie neaparat sa stai acolo.
Te duci ori de cate ori este nevoie, des sau rar...in functie de sesiuni.