| sunnybus250 a întrebat:

Pot face cursuri online care să mă ajute la obținerea unei diplome de clasa 8-a?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate.
In schimb poti urma clasa sau clasele de gimnaziu care iti lipseste/lipsesc in programul "A doua sansa".

| darrio2007 a răspuns:

S-a terminat cu acele cursuri online.
O poti face prin programul „A doua sansa".

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai exista cursuri online, pentru scoala generala si nici pentru liceu, acum toti copii merg la scoala, efectiv zi de zi, conform programului scolar.
Daca nu ai terminat inac scoala generala te poti inscrie la un progarm special numit "a doua sansa" unde eva trebuii s amergi zilnic la scoala, ca sa recuperezi anii pierduti, iar la sfarsit dai un examen de absolvire a scolii generale, dupa care te poti inscrie la liceu, tot in acelasi fel.