| RavaApple a întrebat:

Salut!
Am o întrebare
Daca am la chimie 2 note si mai trebuie sa dau un test(la care is pastă) si nu ma duc la test si nici la restul orelor rămase din an adica 5 ore.
Profesoara le-a zis colegilor mei ca daca nu vin ora viitoare(mâine) imi da punctu; din oficiu adica 1. Eu stiu ca trebuie sa imi evalueze cunoștințele. Ce fac? Poate sa imi dea 1?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu-ți dă 1 dar te sparge la purtare și rămâi cu situația neincheiată. Si tot te "prinde" să te evalueze

| RavaApple explică (pentru sierra1):

In ce sens ma sparge la purtare

| sierra1 a răspuns (pentru RavaApple):

Câte absențe spuneai că bagi?

| RavaApple explică (pentru sierra1):

| sierra1 a răspuns (pentru RavaApple):

1/săptămână?

| RavaApple explică (pentru sierra1):

Las ca am aflat ca mai am inca 2 săptămâni de scoala

asa ca dau testul copiez ca imi trebuie un 6 ca sa fie bine ms oricum

| sierra1 a răspuns (pentru RavaApple):

Ai văzut că știi?

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu cred că poate (cel puțin eu n-am mai întâlnit). Dacă ai deja 2 note, te poate încheia. Dar te vei alege cu 5 absențe nemotivate și ți se va cere o explicație de către profesorul diriginte.