| Fr3You a întrebat:

Salut,

Am o intrebare in legatura cu lucrarea de licenta. Mi-am ales acum cateva saptamani profesorul coordonator si am stabilit si tema, iar de atunci nu am mai discutat pe tema asta. Imi doresc sa ma apuc cat mai repede de treaba, am cautat si materiale, dar ma gandesc sa caut profesorul coordonator, sa stabilim impreuna un plan, o bibliografie si o structura a lucrarii de licenta. Doresc sa incep cat mai repede, deja oricum este jumatatea lui noiembrie si noi nu am stabilit un plan si mi se pare destul de pasiv profesorul. Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate are covid profesorul, sau e in vacanță, suna l si vezi ce este cu el mai traieste?

| Fr3You explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ironia e ca imi este prof la curs si seminar, nu are covid. Poate am gresit si eu ca nu am insistat mai mult de la el, insa asteptam sa vina totusi cu un program, ceva laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Fr3You):

Mergi maine la secretariat si intreaba de el sigur directorul stie, esti fată sau esti băiat? Ce varsta ai?

| supadeceapa a răspuns (pentru Fr3You):

Sincer, de obicei lumea se înghesuie să-și facă licența în ultimele săptămânii laughing. Unii profi doar așteaptă să vii cu hârtiuța înainte de examen s-o semneze.

| Frank51 a răspuns:

Și al meu este pasiv, lucrează la Siemens în paralel cu facultatea și deci nici timp nu prea are. Eu am ales singur procedurile, planul, scheme, implementare, mod de proiectare, tot. I-am trimis câte un update la fiecare pas ca să îmi confirme că este în regula și după ce am terminat (singur singurel) mi-a zis că este o "realizare semnificativă" din partea mea laughing deci da, apucă-te de treabă și ii mai dai de știre între timp.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu ți-a zis la ce ore poți să-l vizitezi? Nu știi alte persoane pe care le coordonează? Noi aveam o oră pe săptămână când ne întâlneam toți. Dă-i un email.

| Fr3You explică (pentru supadeceapa):

Nu mi-a spus nimic, doar am discutat de tema, am dus fisa respectiva cu tema la secretariat si cam atat. Mai am un coleg ce e la el, insa si colegul e in aceeasi situatie

| supadeceapa a răspuns (pentru Fr3You):

Scrie-i. Și dacă nu răspunde, caută-l prin facultate.

| HTH a răspuns:

Stai chill. Lucrarea de disertatie mi-am facut-o in fix 11 zile. Daca vrei ceva si esti determinat, o faci. Ideea pe care vreau sa ti-o transmit e ca mai e mult timp; deci nu te panica. Profesorii primesc bani frumosi de pe urma studentilor care isi fac licenta cu ei. Le vin bonusuri de la stat sau asa ceva, daca bine am inteles. Deci e si interesul lui ca tu sa iti dai si sa iti iei licenta.
Succes! Totul va fi bine, esti in Romania, aici e mai greu sa treci examenele, nu licenta. In vest, e greu tot.