| Antonio123123 a întrebat:

Salut, cu ce medie de admitere se intră la Liceul cu Program Sportiv din Pitesti? Eu as putea intra cu 7 sau mai mult? (Nu-mi spuneti sa ma uit pe site-ul lor ca nu am gasit nimic acolo)
Si Inca o intrebare, la proba sportiva cu rezistenta abdominala, trebuie sa fac 30 de abdomene complete in 30 de secunde (Nota 10) sau sunt jumatati abdomene?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Oricum media de anul trecut nu are nici o relevanta, fiindca in fiecare an media se schimba, fiind in functie de cat de bine pregatiti sunt elevii din anul respectiv.

Aici este legea si toate probele sportive care se sustin la un liceu sportiv:

https://lege5.ro/......-5166-2008

1 răspuns: