| AndreiSadMan a întrebat:

Salutare, ce meserii se obtin din absolvirea facultatii de Silvicultura? Si care este de viitor? Se castiga bine din Silvicultura?

Răspuns Câştigător
| utilizatorcim a răspuns:

Inginer silvic, care nu e înseamnă pădurar. Inginerii silvici se ocăpă în general de treaba de birou. Cu "afacerilie pădurii". Din păcate, de cele mai multe ori, locurile de muncă bune în acest domeniu se obțin cu pile și relații.
Eu, însă, cunosc pe cineva foarte pasionat de meseria asta. Când a terminat facultatea chiar un profesor i-a obținut un loc de muncă. Dar asta se întâmplă extrem de rar.

| AndreiSadMan explică (pentru utilizatorcim):

Iti multumesc din suflet, aveam nevoie sa stiu daca este vreo sansa aici, sau daca este cautata meseria.

2 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Inginer silvic (padurar). Paduri vor fi mereu. Sper sad