| Sandor12921 a întrebat:

Sunt la o facultate in țara, astăzi am avut un seminar cu un profesor cam cu aere, la seminar trebuie cumva sa facem exerciții pentru materia de la curs, de înțelegere, el are impresia ca in momentul in care "preda" demonstrează ce știe el fără interes dacă înțelegem sau nu, adică a făcut azi de exemplu cam 16 probleme de circuite electrice in 40 de min, vorbește f rapid, nu ai timp sa copiezi ce scrie la demonstrație etc... Tot astăzi șefa de grupa enervata fiind l-a întrebat "Dumneavoastră explicați pentru dumneavoastră sau pentru noi? Ca suta la suta din toți cei din amfiteatru nu au înțeles o boaba" iar el a spus "Asta e facultate de top și eu trebuie sa îmi arat măiestria, ca voi nu înțelegeți va luați mapa și plecați la litere". Voi ați dat de asemenea profesori? Dacă da, cum ați procedat?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Dca esti la o universitate decenta o sa vina evaluarea cadrelor didactice de catre studenti si il taxati acolo.

| Sandor12921 explică (pentru RoCkKiD):

Când o sa fie evaluarea cadrelor didactice? Tot am auzit de asta, de la cei din ani mai mari

| RoCkKiD a răspuns (pentru Sandor12921):

De obicei se face la final de semestru in timpul examenului ca e ami suor sa va aduna, verifica regulamentul de activitate al studentilor din universitatea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ai ai bilbliografie si cursuri la facultate iar prezenta la cursuri e facultativa... sa studiezi singurel. Asta am facut si eu.

| Frank51 a răspuns:

7 din 10 profesori sunt asa. Cum am procedat eu? Am invatat cat de bine am putut ca sa scap de ei.