| andreea_4336 a întrebat:

Un important diplomat a fost gasit mort intr-o zi de duminica la ora 10, in propria casa.
Sotia sa suna imediat la Politie.
Politia a interogat pe toata lumea din casa si a adunat urmatoarele alibiuri:
- sotia dormea
- bucatarul pregatea micul dejun
- gradinarul culegea niste legume
- menajera era plecata la posta sa ridice corespondenta
- omul de serviciu curata WC-ul
Cine este criminalul?

Răspuns Câştigător
| the1answer a răspuns:

Posta nu este niciodata deschisa duminica. Omul de serviciu nu poate curata toaleta, pentru ca era duminica.
Gradinarul ce treaba are cu legumele, el se ocupa de flori.Totusi cred ca se poate si faza cu legumele.
Adultii de obicei (mai ales diplomatii si sotiile de diplomati) nu dorm pana la 10 dimineata, maxim 9.Si totusi unele o fac asa ca o taiem de pe lista.
Parerea mea personala spune ca a fost menajera care vroia sa ascunda ceva.

0 răspunsuri:
Întrebări recente