| Catalin_4582 a întrebat:

Am mai pus o intrebare legata de asta mai de mult.Mam mutat in Anglia de 9 luni.Sunt la scoala clasa a 7-a si imi place de o fata.Prima data i-am zis daca vrea sa iasa cu mine si a zis ca poate dupa aia nu mai mi-a dat nici un raspuns mereu vorbeste cu mine.Mereu filtreaza cu toti baieti dar multi no baga in seama. Mie chiar imi place de ea dar am renuntat acum si nu stiu ca toate lumea isi bate joc de mine acu zice ca nu-i frumoasa si chestii dar e chiar frumoasa pentru mine si nu stiu ce sa fac ca sa o cuceresc. Daca suneti ca nu vorbesc engleza bine sa stiti ca vorbesc perfect si cu accent englezesc.

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva anume ca s-o cuceresti.Fii tu insuti. Apropie-te de ea, fiti prieteni foarte buni. Daca e cazul de o relatie, cu siguranta va fi. Daca nu, ramane o simpla prietenie, insa vezi tu. acea prietenie poate fi deosebita! Nu mai lua in seama ce spun ceilalti sunt rautaciosi, invidiosi si asa mai departe.Important e sa-ti plac tie, sa te simti bine alaturi de ea.si cam atat!happy Succes!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai tu ai intrebat-o doar daca vrea sa iasa cu tine, acum invit-o undeva concret, mergeti undeva la un suc, film sau altceva.

| lovegirl15 a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti. Daca vrei sa fii cu ea, incearca sa fii cat mai natural, pentru ca ea trebuie sa te placa pentru cine esti tu, nu pentru cine incerci sa pari.
Pai sunt multe modalitati pentru a o cuceri.Incearca sa petreci cat mai mult timp cu ea, sa-i dovedesti ca-i meriti dragostea. Dai tot felul de atentii. Fetelor le plac in special florile(le poti culege si din gradina, nu trebuie sa fie neaparat cumparate) si bomboanele de ciocolata. Duo la o inghetata sau un suc, in parc si tot felul de chestii de astea.Incearca sa fii tandru cu ea si arata-i prin cat de mult tii la ea. Daca nu te accepta ar fi bine sa nu insisti sa o cuceresti. Dar din ce spui tu, ii cam place sa filtreze cu baieti.Asta dovedeste ca nu poate avea o relatie de durata cu un singur baiat.Acum nu stiu cat de adevarat o fi ce zic eu, dar asta e parerea mea. Sper ca ti-am fost de ajutor.
Succes
fundita plz?puppy dog eyes

| Meryem027 a răspuns:

Cum sa incepi? Daca nu ai curaj fata in fata, poti incepe sa vorbesti cu ea prin telefon sau pe mess si dupa sa va intalniti.happy

| psihox a răspuns:

To start slow to speak her, but not fast. And to later ok. A girl usual with you. Are you satisfying?

| katala a răspuns:

Nu renunta! Insista! Intreab-o daca vrea sa iasa cu tine pana zice da. Daca chiar iti place asa cum spui tu; daca nu ...mai vezi tu!
Apropo sa stii ca termenul corect este "flirteaza" nu "filtreaza".

| andrei a răspuns:

Du iu spic inglis?:S

iu sei si hau maci iu lav siwinking

end trimite mie oan tricou cu chelsea

| bOse a răspuns:

Frate, daca tie iti place de ea atunci din start nu ai nevoie de parerile celorlalti referitoare la frumusetea sau uratenia ei.

Cere'i numarul de telefon, discuta cu ea mai mult.

| DarkMusic a răspuns:

I ai putea spune ce simti >o>

| Catalin_4582 explică:

Man dar cand se uita la mine parca mi se ridica sangele nu stiu cum sa zic si incep sa transpir chiar daca ma uit la ea o iubesc foarte mult

| Catalin_4582 explică:

Ce dracul zici psihox nu are nici un sens. daca folosesti dictionaru sa stii ca poti traduce doar 1 cuvant daca traduci o propozitie tio traduce gresit dar nu mereu

| molzza a răspuns:

Ar trebuii sa va cunoasteti, sa vorbiti, sa o inviti in oras, daca stai asa fara sa faci nimic ea crede ca sunteti doar amici sau ceva de genu, daca stai mult cu ea o sa vada ca o placi si poate (si) ea pe tine, trebuie doar sa fii atent ca poate ti-o i-a altcineva, poate te ajuta!big grinhappy

| molzza a răspuns:

Nu se stie daca ii da id-ul sau nr. de telefon.