| andu92andy a întrebat:

Am nevoie de un sfat si mi-a fost cam greu sa vorbesc cu prietenii despre asta. E cam lunga povestea mea, daca aveti timp sa cititi pana la capat. Am o relatie complicata din diverse motive. Problema e ca, de fraier, nu prea o apreciez pe fata de langa mine, care imi ofera tot ce vreau si am nevoie. Uneori realizez, dar abia dupa ce o fac sa sufere si sa planga din vina mea si reactiilor mele impulsive.

Azi ne-am certat iar, pentru ca i-am zis o vorba aruncata fara rost din proasta dispozitie. Si mi-a spus ca niciodata nu vad lucrurile bune pe care le face pentru mine (are dreptate, le vad tarziu). Acum vreau doar sa o impac si am epuizat orice idee. E f indiferenta si indiferenta doare.

Cred ca s-a saturat si ea de toate fazele mele nasoale, sa ma impace intotdeauna chiar si atunci cand eu gresesc. Dati-mi o idee cum sa-i demonstrez ca-mi pare rau, nu sunt un romantic si nici nu le am cu cuvintele. Nu pun intrebarea ca sa ma judecati si voi, ci poate veniti in ajutorul meu cu o idee sad

Răspuns Câştigător
| Sandru_Raluca_1994 a răspuns:

Eu cred ca e indiferenta doar ca sa iti atraga putin atentia si sa te faca sa realizezi ca tot ce face pentru tine e important.Chiar daca nu esti tu romantic, dar ai putea sa incerci sa o surprinzi putin, nu neaparat cu cine stie ce. Poti de exemplu sa iti faci curaj si sa ii scrii o scrisorica in care sa ii spui ca, chiar daca nu stii cum sa arati, dar nu ti-e indiferent ce face pentru tine. Poti sa ii bagi scrisoare in buzunar sau sa o lasi undeva fara ca ea sa isi dea seama si sa o gaseasca "din intamplare".Sau poate iti vine tie o idee si mai buna.Eu zic ca o sa se bucure foarte tare, si cel mai important o sa observe ca iti dai si tu interesul si vrei sa o faci fericita.Bineinteles, dupa aceea o sa trebuiasca sa intretii aceasta stare.Nu te mai lasa doborat de rutina sau ce stiu eu ce probleme..invata sa apreciezi ce ai langa tine pentru ca ar fi pacat sa o pierzi. Sper sa iti fiu de ajutorhappy

5 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Îi aiurea situația, mai ales dacă îi indiferentă cu tine.

Zic să nu renunți dacă o placi cu adevărat, dar trebuie să te schimbi și tu, măcar cu ea să fii bun.

Nu ești romantic și nici nu le ai cu vorbele. Nu-i cel mai important lucru.

Poți de data asta să îi cumperi niște flori frumoase, du-te la ea acasă, să discutați, spune-i că îți pare rău și în cazul în care îi promiți că te schimbi trebuie să te ți de promisiune.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Ce zici de ideea de ai spune aceleasi lucruri si prietenei tale?

Sinceritatea are mare forta!

Cele bune!

| DianaDiaa a răspuns:

Nu crezi ca e mai simplu sa ii spui ei toate astea? Pe bune....cred ca te cunoaste destul de bine si stie cum esti, cum vorbesti...stii tocmai asta ar fi frumos nu sa ii vorbesti din poezie vba vine.
Si faza cu indiferenta... vrea sa atraga putin atentia, un semn de alarma, sa scoata ceva bun din tine zic eu big grin

| ionutalex13 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa nu o mai ranesti.invata sa ti cultivi rabdarea si invata sa o asculti. fetele sunt sensibile si sunt usor de ranit.inainte de a scoate o vorba pe gura gandeste te de 10 ori ce vrei sa spui. vorbele dor cel mai tare

| Melly98 a răspuns:

Sper sa nu fie prea tarziu, daca e cum spui tu, sa nu o apreciezi si sa va certati fara rost doar ca tu sa castigi si tot ea sa te impace e de rau. Eu una ma tot certam asa cu prietenul meu... certuri si iar certuri din cauza neaprecieri, ne certam des din tot felul motive prostesti, arunca vorbele aiurea, foarte gelos. si asa mai departe. La ultima cearta nu l-am mai iertat, am uitat TOT, m-am saturat de toate certurile facute de el doar pentru a castiga ceva ce deja avea. Vezi si tu cum o dai in BARA.