| danut_3664 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca se poate...
Cateodata imi visez fosta prietena care m-am despartit acum 3 ani.problema e ca inca mai tin la ea. dar nu ma gandesc la ea, nu stiu ce sa spun, visele cu ea parca sunt reale. Mentionez ca nu tinem legatura. Oare ce ar insemna?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este subconstientul care inca nu s-a desprins de trecut. Mintea si creierul tau au hotarat ca aceasta relatie trebuie sa se termine,dar subconstientul inca nu e foarte convins de asta. Poate ca undeva,in tine,a existat o teama ca nu e bine sa te desparti,poate chiar nici nu ai vrut sa te desparti,nu am de unde stii.Dar subconstientul a inregistrat o opunere,o parere de rau si, pentru ca functioneaza in alta masura a timpului, iti trimite mesaje.Nu trebuie sa faci ceva.Doar sa incetezi sa te gandesti la fosta ta prietena in mod constient.Bafta!

5 răspunsuri:
| andrasstefan a răspuns:

Clar tipa asta ti-a facut ceva nasol rau de tot.sau poate din contra. oricum daca ai avut pentru prima data in viata ta o relatie cu ea,stii tu ce, este posibil sa te mai gindesti la acele clipe. exista teoria ca doua minti pot comunica intre ele chiar daca nu sau vazut de mult, deci s-ar putea ca si ea sa faca la fel.cauto.daca nu o cauti, uito definitiv.cum ai face tot tu esti in avantajhappy ma gasesti colegul si pe mesenger: just_me_forever11.bafta colegu

| Skylar a răspuns:

Din pacate daca subconstientu tau nu vrea sa se gandeasca la ea, o sa te bantuie probabil toata viata, ca o trauma.Ai face bine sa vorbesti cu ea.

| asdasdsada a răspuns:

Salut poti sa-mi zici cam cati ani avea atunci fosta ta prietena?

| danut_3664 explică:

Hm pai ce asi putea adauga... (vis real) ca de exemplu ce am visat ieri.(incercam sa ma impac cu ea dar nu puteam deoarece tipa nu mai dorea nimic dar printr-o magie a acceptat cu multe batai de cap bine inteles) ideea e ca in real life nici nu am mai tinut legatura cu ea de vreo 2 ani si ceva deoarece tipa nu a mai vrut dar visele ma bantuie. e ca si cum ai avea o boala incurabila, de obicei cand visez ceva parca sunt in desene animate dar la visele cu ea cand ma trezesc nici nu imi dau seama daca sunt cu adevarat treaz...ma refer ca imi pierd total mintile cand e un vis cu persoana asta.

| danut_3664 explică:

Suntem de o aceeasi varsta razvan adica atunci aveam 15 ani