| voiculescualexandru a întrebat:

Anul asta in mai trebuia sa am nunta, insa am amanat-o pentru septembrie. Credeti ca e ok sau sa o pun la anul? Era oricum ceva micut nu cu sute de invitati, insa chiar nu stiu ce sa fac. Ce sfaturi imi dati? Erau invitati prieteni si rude, dar familiile sunt mari, cu cate 3-4 frati casatoriti la randul lor. Deci ceva lume se tot aduna.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil vei amana pana in 2021, in caz ca virusul nu se duce pana in august pe la sfarsitul lunii mai rabzi, si asa fofoloanca e disponibila pentru tine cu sau fara contract

| ania a răspuns:

Nu e bine să amâni nunta, mai ales dacă ai o relație fizică, însenmnă că trăiești în păcar și mai mult, cu cît mai repede cu atât mai bine.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cred ca cel mai sigur ar fi sa o amani pentru anul viitor. Nu se stie exact cum evolueaza lucrurile si sincer, parerea mea e ca ar trebui sa se evite astfel de adunari. Va puneti in pericol toti pentru ca nu stiti unii de altii pe unde ati umblat si chiar ati putea sa va imbolnaviti.

| sierra1 a răspuns:

"trebuia sa am nunta, insa am amanat-o... Ce sfaturi imi dati?"

nu cu noi te-nsori, intreabă mireasa că altfel dai de belea!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai asteapta o luna, sa vezi cum evolueaza situatia/restrictiile, si vezi daca va fi posibil sa aduni 100 de oameni intr-un restaurant, sau nu. Deocamdata nu am iesit din starea de urgenta, e prea devreme sa iei o decizie.

| oz_1736 a răspuns:

Daca o amani pentru anul viitor vorbeste la restaurant si cu muzica, sa fii sigur de contractul cu ei fiindca in 2021 se vor omora intre ei (oamenii) pentru o sala sau un cort.