| never_2397 a întrebat:

As avea nevoie de cateva sfaturi, opinii. A fost plecata pentru cateva saptamani, in acest timp iubitul meu a iesit cu alta, am vorbit cu ea, se pare ca avem o prietena comuna, dar nu stiu cum sa procedez, ce sa-i zic lui, cum sa abordez acest subiect nu sunt atat de "tare" sa-i zic. Ea vrea sa ne intalnim toti 3, dar nu sunt de acord cu asta. Oare ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ce înseamnă "a ieşit cu ea" în accepţiunea ta?
Defineşte-ţi termenii.
Dacă a ieşit cu ea în sensul că s-au văzut de 5-6-7-8-9 ori la o cafea/bere/suc şi-au bârfit, părerea mea e că n-ar trebui să faci nimic sau să accepţi aia cu întâlnirea în 3 ca să te convingi că n-ai de ce să-ţi faci probleme.
Dacă a ieşit cu ea toată ziua vreme de câteva săptămâni cât ai fost tu plecată şi s-au lins şi ţinut de mânuţă, e cu totul altă poveste şi ar treui să termini relaţia. Dacă nu e-n stare să stea cuminte câteva săptămâni, ce veţi face dacă veţi sta departe unul de altul vreun an, plecând la muncă unu' dintre voi?

Ei bine, aici e problema.
Eu dacă plec câteva săptămâni şi aud că a ieşit prietena mea cu un coleg/amic/cunoştinţă comună, etc. la o cârciumă şi-au băut ceva şi-au bârfit, nu mă deranjează câtuşi de puţin. Dacă e mai mult de-atât, fac urât şi în mod cert relaţia se termină.

Faci ce vrei dar ai putea începe prin a-ţi defini termenii şi prin a analiza la rece, fără porniri emoţionale, de fapt ce s-a întâmplat.
Totuşi, e iubitul tău, nu proprietatea ta. Dacă doar au vorbit, eu cred că are dreptul să vorbească cu oamenii în general, nu crezi?

| bobby_7474 a răspuns:

Tr sa fii tare si sa spui lucrurilor pe nume,nu mai amina ca asa devine si mai greu,invata-te ca imediat cind greseste sa reactionezi si sa comunici cu el, pentru ca altfel iti pierzi doar timpul si ramii fara prieten, si poate nu merita sa-l pierzi

| katy a răspuns:

Daca esti de mult timp cu el si vrei sa lupti pentru relatia ta.intalniti-va.daca sunteti de putin timp, lasa-l balta si cauta altul care sa nu te mai insele si asa daca te-a inselat o data o va face si a doua si a treia oarawinking

| Aliutza a răspuns:

Sa te intalnesti cu el si sa-i spui ca stii despre ea. Ce alta solutie mai exista? Doar nu poti sa stai cu el, stiind ca te-a inselat si sa nu`i spui nimic. Se va repeta, daca el crede ca tu n`ai aflat nimic si vede ca ii merge. Nu trebuie sa te simti stanjenita, e dreptul tau. Tu esti victima in situatia asta.
Iti doresc succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu forta nimic pentru ca ar fi o prostie.Asteapta sa aleaga el pentru ca tot aia se va alege pina la urma indiferent daca va impuneti voi sau nu.O sa ramina cu cea la care tine mai mult.

| never_2397 explică:

M-am intalnit cu el nu am putut sa-i zic nimic...