| doraz a întrebat:

Am o intrebare pentru fete, dar si pentru baieti.
Voi cum va comportati la inceputul relatiei? Sunteti sinceri(cu bune si rele) sau incercati sa fiti mai calmi, mai blanzi, iar apoi incep scenele de gelozie, certurile etc.
Si inca o intrebare: cum reusiti(daca reusiti) sa va intelegeti cu prietenii iubitului/iubitelor?
O zi buna happy

7 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Consider ca nu ar trebui sa i intrebi pe altii, totul ar trebui sa vina de la sine, de exemplu daca iti zic ca la inceput trebuie sa fi tupeist si sa dai porunci iti dai seama ca nu vrei face asta. happy peace

| Crucified a răspuns:

Ma comport coollove struck

| KMaddieK a răspuns:

La inceput,e ca la inceput laughing adica incerc cat de mult pot sa ma inteleg cu baiatul respectiv,gasesc lucruri in comun, si da trebuie sa fi sincer pentru ca uni nu duc minciuna pana la capat si te prinde si daca e suparacios si daca nu... putin o sa se indoiasca pe parcurs,deci mai bine nu mint,chiar daca e de bine chiar daca nu daca am incredere in el consider ca pot sa-i spun orice,partea cu calmul mdaca vrei atat de mult faci sacrifici, si daca e sa ma inteleg nu vor exista multe certuri de nimic, se zice ca e gelos cel care iubeste, cum reusesc pai daca zice ceva care nu imi convine ma fac, ca nu aud sa nu incep o cearta sau nu ma enervez asa de repede daca inchide din greseala sau nu te aude clar si trebuie sa repeti, si eu sunt geloasa dar ar trebui sa nu fiu atat de mult incat sa il enerveze pe partener, :*

| R0CA19 a răspuns:

Fii sinera si fii tu insatihappy
Si incearca sa nu faci scandal cu gelozii si etc pentru ca nu ajuta [toti avem o viata ce doamnestraight face] bine asta nu inseamna ca nu exista limita.
Cat despre prieteni... ei bine daca ma impac cu ei bine daca nu la revederelaughing)))

| arual93 a răspuns:

Nu conteaza daca esti la inceputul relatiei sau dupa un an, importat este ca persoana de langa tine sa te descopere asa cum esti, cu bune cu rele, intru totul sincera si vei vedea ca relatia dintre voi va fi bazata pe intelegere si respect reciproc, nu certuri.Geloziile sunt insignifiante daca exista incredere.O zi buna:*

| Smiley97bla a răspuns:

Heii happy!
Pentru început,sunt fată.
La începutul unei relaţii,sunt mai timidă.
Sinceră,pot spune că sunt (dar nu încerc să mă destăinui şi să ştie totul despre mine abia de la început. Cu timpul,va cunoaşte adevărata mea personalitate) dar şi câteva minciunele se mai scapă :d. La mine,gelozia apare după ceva timp,când încep să ţin foarte mult la peroana cu care sunt în relaţie. Ştii cum se zice "dacă nu e gelozie,nu e iubire" (sau cel puţin, eu spun asta).

Cu iubitul meu reuşesc să mă înţeleg bine prin comunicare (cu toate că uneori nu îi spun tot ce am pe suflet) şi înţelegere [eu una, sun mai rea aşa de fel şi mai neînţelegătoare, dar în cele din urmă, ajungem la o "înţelegere" laughing ].
Am norocul că el este cel "calm" din relaţia noastră.
Eu suunt, cea "agitată" :d.

Caracterul meu.
Acum depinde de persoană thinking
O zi bună happy!

| georgian24 a răspuns:

Nu prea ai cum sa te intelegi cu persoana iubita in perioara adolescentei.....iti recomand sa pui relatiile de o parte si sa incepi cu aventurilesmug iti spun din propria experienta