| Latinmoon a întrebat:

Buna TPU!
Am un colectiv de oameni cam rau la munca se uita la mine cu dispret, totul a inceput de la o angajata care a vrut sa imi faca felul.
Acum incearca prin alte persoane sa ma intimideze si sa ma faca sa sterg anumite rezultate obtinute la munca.
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Buna!
Bine ar fi sa vorbești cu șeful tău și să îi spui ce probleme ai cu colegii.
Insa bine ar fi să îți înregistrezi colegii atunci când se comporta urat cu tine și să îi arăți șefului.
Însă daca nu i șeful nu e de partea ta ar trebui sa schimbi locul de munca pentru un colectiv nociv îți mănâncă toată energia pozitivă și te poate dobora psihic.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Cum ce sa faci? Sa mergi inainte si sa nu ii bagi in seama, nu stergi nimic, nu fi fraier sa cedezi, nu le da satisfactie.
Dar nici nu trebuia sa intrebi, ca era clar ca asta trebuie sa faci.

Si adreseaza-te superiorilor daca trebuie, nu e problema, daca poti inregistreaza audio la o adica fara sa se prinda aia, daca e nevoie de vreo dovada si zic ceva nasol in legatura cu munca, fi baiat destept.
De ex asta cu intimidarea poti spune superiorilor, desi nu e cazul, iti vezi de treaba si da-le la cap aratand ca nu le iese treaba.

| Lioana a răspuns:

Eu cand am dat de un colectiv insuportabil mi-am dat demisia. Nu stiu cat de important e pentru tine acel loc de muncă dar daca e, incearca sa faci pace cu acea persoană care te sapa.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

De geaba i spui la șef sigur are pile și acolo mai bine ieși de acolo și îți vezi de treaba ta evita așa... nu cred sa țină șeful cu tine astea se culcă cu șefi lor altceva nu sunt în stare decât sale facă felul la oamenii care își va de munca lor și treba lor am dat de una dinasta lucram la Mc în Austria și făcea figuri cu toți se comporta cum vroia ia cu toți doar ca și-o trăgea cu șeful de echipa și prieteni din grupul lor mi-am dat demisia și am plecta de lângă așa...

| miaulmagic a răspuns:

Sa iti faca felul? Adica sa te omoare? Reclamatie la HR.

| niko67 a răspuns:

Or dai cu ciocul adică sifonezi la șefi

| CelcestieMULTE a răspuns:

Buna seara, in primul rand ar trebui sa ii spuneti sefului si sa-l consultati pentru a vedea ce zice el. Iar daca nimic nu se schimba locul de munca.