| Elial a întrebat:

Prietena cea mai buna s-a certat rau cu mine. Ea m-a chemat la ea si eu i-am spus ca ma duc mai tarziu ca acum ma culc(eu chiar ma culcam), atunci ea mi-a spus ca sigur ma duc la deni(o prietena de-a mea care o uraste ea). De acolo a inceput cearta... Ce sa fac sa o impac eu tin foarte mult la ea si nu prea pot sa ii spun ca sa ma ierte sau ceva de genu, daca eu m-as duce la ea, sigur mi-ar spune niste vorbe urate. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Povestea e cam complicata, dar ce sa zic...Incearca sa o suni si incaerca sa o convingi ca tu esti prietena ei, si ca nu te duci la fata aceea pe care ea o uraste. Incerca sa o faci sa intelga prietenia dintre voi. Iar pe viitor ajut-o sa aiba mai multa incredere in tine. Eu as zice sa o suni si sa vorbesti cu ea. Ar fi cea mai buna solutie. Pentru ca daca nu ei nici tu nici ea atitudine o sa ramaneti certate( pentru ca ea nu isi va cere scuze, pentru ca o sa zica ca u esti cea care a gresit), iar relatia se va racii. Da esti p prietena buna vb cu ea happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai lasă să treacă un timp și apoi stai cu ea deschis de vorbă, nu trebuie să fie dușmănoasă sau geloasă că tu mai ești într-o relație de prietenie cu cineva pe care ea nu o agrează.
Pa, pa.

| Mirruna a răspuns:

Asuma-ti orice risc. mergi la ea si explica-i. daca o sa te ia la "bataie" las-o si astepti sa se calmeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te impaci cu ea prin sms sau mess e mai usor prin scris eu asa as face sau daca iti este cea mai buna prietene ai putea sa renunti la deni dar nici cu ea sa te certi dintr-o data sa nu te mai vezi cu ea(dar daca prietena ta nu merita nu are rost sa te certi cu deni)dar eu cred ca ar trebui sa fii iar prietena cu ea daca se supara pe tine ca nu o bagi in seama cred ca ea chiar tine la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog sa ma ajutati si pe mine
si eu aveam o prietena foarte buna dar de vreo 2 ani ea s-a imprietenit u o alta fata.de ceva timp am devenit iar prietene ar ea sta mai mult cu fata cealalta, mereu cand merg la ea sta cu aia.
va ro sa ma ajutati ce sa fac sa-i arat ca eu chiar tin la ea?

| guardianangel a răspuns:

Incearca sa ii zici untr-un fel exact cum s-au intamplat lucrurile. Incearca sa ii trimiti un sms sau ceva de genu, iar daca ea nu te intelege si nu te crede inseamna ca nu e o prietena atat de buna cum o credeai tu. Sau cel putin ea nu iti simte lipsa cum i-o simti tu.