| Nimeni12 a întrebat:

Buna tuturor, va rog daca e sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. De un an, soțul meu se comporta cu minte altfel, cand vine de la muncă și stau putin pe telefon începe să găsească cate un motiv( ca nu fac curat, ca stai si sunt leneșă, ca de ce nu am făcut aia.) Eu am si un copil cu el, fetiță având 10 luni si nu sta fără mine, cand fac curat sau ce mai am de facut, mai sta soacra mea cu ea, sau mai sta si el cand are chef. Uneori ma ajuta cand are chef si cand ii cer eu ajutorul imi spune sa il las la soacra. Nu da in mine si sper sa nu dea. Azi am spălat vasele si ma oprise-m sa vad cum face soacra mea creveti si începe să vină la bucătărie sa tipe la mine ca ce durează atât de mult sa spăl vasele. Nu ii place caracterul meu si imi zice sa ma schimb. Imi mai reproșează că nu stiu sa am grija de copil. Nu stiu ce sa fac, nu vreau nici sa ma despart de el, pentru ca il iubesc.

Răspuns Câştigător
| Onlyme3991 a răspuns:

Pisicuță...data viitoare cand mai țipă la tine ..sau cand ai mâinile ude că speli vasele il prinzi de piept te uiti urat in ochii lui si ii spui așa :
Dacă mai țipi sau imi mai reproșezi ca nu fac aia sau aia te găsește dracii! Ah și lasa-l vreo 5 zile fără sex in afara de perioada delicată a fetelor!
Să vezi cum o să te alinte si chiar o sa se ofere el să spele in locul tău! Aștept răspuns să văd cum a decurs că mie imi miroase a telenovelă!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merita sa-l lasi cea mai buna varianta e inceputul holocaustului

| CristiDinBucuresti a răspuns:

El consumă băuturi alcoolice?

| Freya1 a răspuns:

Probabil ca tu esti obosită, ai nevoie de puțină relaxare sau te-ai plictisit cumva sa fi acea femeie casnică ce are grijă de tot si de toate iar atunci ai tendința să le faci in ritmul tau nou.Eu nu am copil încă si tot am momente din zile in care fac lucrurile cu mai încetinitorul sau imi iau pauze pentru ca e motonie,e oboseala,e pur si simpli un moment în care nu ma simti ok pentru a face lucrurile alea pe care le fac zilnic si reapar la loc.Dar eu am noroc ca am un bărbat ce nu este asa pretențios incat sa vrea sa fie totul lună de fiecare dată fara ca si el sa miste un pai,sau poate am un bărbat care ma respecta ceia ce la tine se pare ca nu e cazul.
Cred ca mai bine ai avea o discuție cu el si i-ai spune ca te-ai plictisit si saturat de problemele astea si ca daca ar mai strânge si el macar dupa el cand face mizerie,ar mai cumpara câte ceva cand vine de la munca sa nu pierzi timp, ai face de mâncare iar după ce vine el sa stea macar cu copilul o oră două sa faci atunci curat si nu ar mai zbiera ca animalul v-ati putea intelege. Daca striga si te cearta fa si tu la fel, nu te mai lasa călcată în picioare și spune-i si la masa sa discute cu el sa isi schimbe atitudinea ca altfel cum te-a luat asa te si lasa (bine, acum nu iti lasi copilul ca nu ai înnebunit dar o spaima nu strica).
Eu pot sa inteleg si crizele lui ca ar vrea a fie toate perfecte ca inainte, tu sa fi mai cu chef si sa le faci pe toate perfecte, dar atunci nu trebuia sa faca un copil.Sa te lase pe tine sa ai un loc de munca, sa fi independenta, sa mancati la restaurant nu sa schimbați scutece.

| Vântulalb a răspuns:

Vezi ca a pus ochii pe alta. Daca nu cumva are deja o amanta.
Soacra era de fata in bucatarie si nu i-a spus nimic? Ciudat.
Intinde-ti antenele discret, intreaba cunostintele comune si vezi ce se intampla cu el.