| Dragos699 a întrebat:

Bună ziua! A avut loc o a doua înfățișare la judecătorie la finele lunii aprilie iar acum se așteaptă doar sa se pronunțe anularea actului de căsătorie, cam cat iar lua ca judecătorul sadea verdictul și ca acest act sa intre in vigoare și să intru în posesia lui?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce documete si acuze isi aduc ambele parti, ca se pot judeca pana la calendele grecesti, daca nu se inteleg intre ei, odata ce au ajuns la judecator.

Oricum nu vad de ce prezinti tu atat interes pentru procesul de divort al unor cunsotinte...

"in 4 Aprilie | Dragos699 a întrebat:
Bună! Cunosc pe cineva care trece printre un divorț, care e la judecătorie, nu sunt bunuri de împărțit, dar pârâtul dorește lungirea procesului..."

| Hyperion7 a răspuns:

In jur de 3 luni, însă se poate prelungi termenul în funcție de disponibilitatea Judecătoriei.