| ionut_cristian a întrebat:

Copilul nu doarme, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D-le tata, ar trebui sa fiti obligat sa deveniti dadaca nr. 1 la un asa bebe al dvs.

4 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In primul rand nu ai specificat cat timp are copilul, dar banuiesc ca este bebelus... Dac nu plange si doar nu doarme inseamna ca este odihnit si astfel trebuie sa-i schimbati orarul si sa-l alimentati mai usor ca stomacelul lui sa nu lucreze noaptea din greu...Conditiile di camera cred cale sti: nu prea cald, fara umezeala, aerisit, neinfofolit...
Daca cumva plange, situatia se schimba... poate avea colici (se framanta, freaca piciorusele), este flamand (mama n-are lapte la sani, daca este alimentat natural), nu este schimbat, neimbaiat inainte de culcare cu un pic de masaj... daca toate astea se dovedesc ca nu sunt, trebuie sa mergi la doctor pediatru pentru o consultatie. Copii trebuie sa doarma toata noaptea pentru ca in somn se petrec toate procesele cresterii...

cristian
| cristian a răspuns:

Noapte alba, ce sa faci?
Ziua ar trebui sa-l scoti la plimbare pentru a obosi si sa poata dormi noaptea.

| andreutz a răspuns:

Ii pui castile pe urechi si il lasi pe saracul Mozart sa isi faca treaba happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este bebe trebuie scos la plimbare de cateva ori pe zi, schimba orarul de somn, nu il lasa sa doarma mai tarziu de 7 dimineata, in fiecare seara in jurul orei 8-9 baita si masaj si "trimis " la culcare, evita biberoanele cu cereale sau mancare prea consistenta dupa ora 7 seara, in masina copiii adorm instantaneu, temperatuta in camera sa nu trebuie sa treaca de 20 de grade si imbracat cat mai lejer, aerul din camera nu trebuie sa fie nici prea umed nici prea sec, aeriseste camera zilnic