| gmihai65 a întrebat:

De ce oare in aceasta lume, nu mai gasesti cinste, incredere si sinceritate? Intr-adevar, e greu daca nu ai bani,, totul se duce de ripa, in loc sa ai o familie, nu mai gasesti, decit femei care se dau in vint dupa mosi cu case, bani si masini. Cit timp o sa reziste aceste lucruri, care sint trecatoare, in loc sa ai o familie, sa munceasca amindoi, sa fie si un copil, care, e cea mai mare bucurie pe acest pamint, si in aceasta lume plina de ura, de rautate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze dar nu ma lasa sa trimit mesaje. iti voi raspunde aici la mesajul tau.happy

Imi pare sincer rau. Se pare ca nu a existat iubire, chiar daca au fost atati ani.
Incearca sa treci peste, gandeste-te la altceva spre exemplu la viitor, cauta. poate vei gasi o femeie demna pentru tine.Insa nu te arunca spre o viitoare relatie atat de repede, stai, analizeaza.
Daca ti-a facut asa ceva, gandeste-te ca nu te-a meritat, gandeste-te ca odata si-odata tot iti vei gasi sufletul pereche si vei fi fericit.
In viata se mai intampla si de`astea, mai sunt si greutati.Noi trebuie sa privim in fata, sa tinem fruntea sus si sa nu uitam sa fim
optimisti si plini de incredere in propriile noastre forte.Succes:*

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Indiferent ce ne dorim de la viata, platim un pret! Depinde numai de noi, alegerea!

| Razvan a răspuns:

Cinstea, increderea si sinceritatea sunt percepte morale inalte spre care teoretic, tindem.Nu cred ca exista om care sa nu fi incercat sa ajunga sus prin mijloace oneste dar si-a dat seama curand in ce sistem putrezit traieste si ca sa supravietuiesti trebuie sa furi, sa inseli.Lumea se conduce dupa principii in aparenta si in esenta dupa baniwinking

| Liviu a răspuns:

Well...
In o tara in care banu vorbeste... se uita si de omenie si de tot :)
Eu cum ziceam ca vad tot prin rap
Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=dNT0dTzOo-o

| Clever a răspuns:

Pentru ca generatiile cele mai noi nu au avut parte de educatie plus ca isi mai baga si dracu coada intre cuplurile acelea de oameni care merg pe acelesi principii si au aceleasi teluri. oricum sigur intr-o zi o sa gasesti o persoana la fel de tare ca tinewinking bafta!

| anamaria_6210 a răspuns:

Nu e adevarat eu am 19 ani si sunt casatorita cu un baiat care nu e bogat pot spune ca e modest, avem si un copil bolnavior, noi ne intelege foarte bine si atunci cand sunt bani dar si cand nu sunt.

| lalu666 a răspuns:

Femei care sa nu se bandeasca numai la bai mai sunt asa ca mai du-te si ti prin ale cluburi nu cele cu fite si ai sa gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le'a scazut interesul de a vrea sa respecte, pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cinste si respect. nu o cauti unde trebuie.
Aceasta rautate s-a format datorita dorintei nebune de a avea bani, de a fi bogat, de a fi cunoscut. Dar si datorita lipsei locurilor de munca, a neajunsurilor, oamenii ajung sa uite sa se bucure, de familie... Oricum ne indreptam spre mai rauhappy Insa noi, astea tineri ar trebui sa incercam sa le readucem zambetul pe buze parintilor nostri, care doar ei stiu cat de mult se chinuiehappy

| jakkk a răspuns:

Pentru ca sfarsitul e aproapehappy

Răspuns utilizator avertizat
| andr3yuta a răspuns:

Iti garantez ca sunt inca persoane care punct accent pe adevarateke valori, e adevarat ca le poti nr cu degetele... din pacate societatea ne invata sa fim asa, mult prea influentabili, mult prea invidiosi etc...

| Lohmann a răspuns:

E foarte usor raspunsul:pentru ca cei fara bani multi nu-i pot ignora pe cei cu bani. Muta-te la tara, pune televizorul pe National Geographic si nu te duce la bufet(unde se vorbeste tot de Videanu, Bote sau Vantu)!