| anonim_4396 a întrebat:

Dragii mei am cont aici dar poztez sub anoimat...sunt foerte treista s sufar enorm,,,,, nu am pe nimeni nici prieteni nici rude apopiate am o viata foarte nefericita.cu sotul nu ma inteleg, este agresiv, violent acelasi lucru imi vb urat si nu ma respecta desi sentumentele mele sunt altele curate, nu mai suport am ajuns la capatul puterilor, nu stiu incotro sa ma indrept.sufera si fetita alaturi de mine pentru aceste violente fizice si verbale.as dori sa mor. dar nu sa o fac eu, nu am acest drept. jur ca nu am cu cine vorbi imi este f greu nu stiu cat o sa mai rezist.

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Este greu cind acea persoana care ar trebui sa-ti fie cel mai aproape de inima ta se poarta asa cum se poarta sotul tau... Sotia mea vine dintr-o asemenea familie si am vazut cite lucruri rele se pot intimpla intr-un asemenea caz.
Ceea ce poti sa faci e sa cauti persoane pe care sa le cunosti si sa iti devina prietene intre timp. Dar aceasta va lua ceva timp. Insa netul te poate ajuta enorm la aceasta. In plus, cind il apuca dilimandrocii de pe creier pe sotul tau, ia-ti fetita si profita de vara si iesi pe undeva, la o plimbare, de exemplu, in natura. Cauta atunci sa te linistesti, incercind sa vezi ce e in jur. Natura are adesea capacitatea de a ne reconforta, de a ne reda speranta, de a ne ajuta sa trecem peste momentele grele. Trebuie doar sa deschidem ochii sa vedem frumusetile ei. Mai mult, sunt sigur ca ai lucruri pe care le poti face f bine, si care sa iti placa. Fa asemenea lucruri, pentru ca au au puternic efect antidepresiv - te vei simti utila, ca nu traiesti pe degeaba, si nefericirea ta se va estompa cind vei vedea ceea ce poti realiza cu miinile tale. Adesea o munca facuta bine si cu multa pasiune poate da un sens unei vieti. Cauta ceva care sa faci si care sa aiba capacitatea de a te scoate din starile sufletesti pe care le traiesti datorita sotului tau.
Si, pentru ca sotia mea stie mai bine ca mine cum e sa fii in situatia ta (ea a fost in situatia fiicei tale), am vrea ca impreuna sa te ajutam sa nu mai fi singura, sa poti avea pe cineva in lumea asta. Daca esti din Bucuresti sau de prin apropiere, acest lucru este posibil.

regis
| regis a răspuns:

Ce te tine langa un om violent? Sa nu spui ca fetita, se stie de mult ca un copil se dezvolta psihic mult mai normal in lipsa tatalui decat intr-o atmosfera incordata, caracterizata de violente, fie ele si verbale.

| ines a răspuns:

Divorteaza nu are rost sa suferi langa un om violent. Si e mai bine si pentru fetita nu are o copilarie fericita langa un tata violent.

| shtephie a răspuns:

Draga mea, desparta-te de sotul tau! stiu ca nu-i usor mai ales ca ai un copil, dar e mai bine pentru amandouawinking
Trebuie sa ai puterea, vointa necesara sa spui stop nefericirii, sa incepi un nou capitol din viata tawinking
Concluzia este: desparta-te de el!

| anss23 a răspuns:

Divorteaza cat mai repede de el! Poate nu vrei sa o faci pentru ca te gandesti ca va suferi fetita ta, dar nu va suferi mult mai mult daca toata viata va avea un tata violent?

| 80Cris a răspuns:

Daca nu mai rezisti si situatia este atat de neagra da-l incolo si divorteaza. Ce te impiedica sa faci asta?

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Sa nu faci vreo prostie...mergi inainte gandundute la fetita ta care, saraca, nu are nici o vina.straight facetrebuie sa faci ceea ce crezi tu ca este bine... dupa mine eu l`as lasa in soarta vietziihee hee.

| oany a răspuns:

De ce mai stai langa el daca se poarta asa? Gandeste-te la copil. El este cel mai afectat dintre toti si lucrurile astea il vor urmari toata viata! Iar tu, fa ceva! I-ati viata in frau si gandeste-te ca una avem si trebuie sa ne bucuram de ea! Nu te lasa, lupa sa fi fericita! Multa bafta!

| Ingerasull99 a răspuns:

Baga divort si maritate cu mine! vb serios.

| Mia a răspuns:

Divorteaza... e cea mai buna solutie.Stiu ca ti-e greu fiind singura, dar cel mai bine ar fi sa iti gasesti de lucru in alt oras sau in alta tara si sa pleci cu fetita.In nici un caz sa nu o lasi cu el oricat ar fi de greu...succces

| catty443 a răspuns:

DIVORTEAZAA! si ia fetita cu tine. mutate undeva sau stai cu chirie pana gasesti unde sa stai. du-te la politie si declara`l pe sotul tau :] [asta daca vrei]
si nu te sinucide, ce crezi ca se va intampla cu fetita ta?
ia`o de la inceput.si o sa vezi ca o sa fie bine.

| alexel a răspuns:

Viata e frumoasa. Mai ales alaturi de fata ta. Cel mai bine e sa incerci sa iti refaci viata, nu neaparat cu alt barbat. Dar cel mai bine e sa pui capat relatiei. Este cel mai bine pentru amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu face prostia sa te sinucizi. Gandeste-te la fetita ta, ce se va intampla cu ea? Daca o iubesti nu o lasa singura, fii alaturi. Daca nu te impaci bine cu sotul tau, atunci divorteaza. Crede-ma e spre binele tau si al fetitei voastre. Pa te pup si gandeste inainte sa faci ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau pentru tine, e sa spun, espartitiva si incearca sa te muti din orasul de unde esti

| n0name a răspuns:

Biata de tine;(... orice ai facesad nu te sinucidesad e pacat. sad have happy daysad