| FloriGn2 a întrebat:

Hey,am facut un test timpuriu inainte cu 6 zile de întârzierea menstruatiei, adica cu 5 zile inainte de data la care ar trebuie sa-mi vina, iar rezultatul a fost negativ…..totusi,credeti ca sunt sanse de o sarcina, poate nu s-a detectat bine hcg?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse sa fii gravida, daca ai facut sex neprotejat in perioada fertila.
In ce priveste testul facut este eronat si inutil, deoarece a fost facut cu mult timp inainte ca hormonul hcg sa poata apare in urina.

| AliGab a răspuns:

Da, este posibil. Testul se face daca intarzie menstruatia sau se pot face analize de sange

| ioana748 a răspuns:

Daca nu vine menstruația trebuie repetat.