| ٩(●̮̮̃•̃)۶дnØnłШẲ a întrebat:

Hey... o prietena de-a mea...si-a prins mama cu un alt barbat
ce o sfatuiti sa faca? avand in vedere ca nu este divortata de tatal prietenei mele... iar acel barbat are 2 copii si este insurat...si umbla cu mama prietenei melesad

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

@harciog in Biblie scrie. Da' cine mai crede in asa ceva? Eu cred, dar nu sunt multi care mai cred.
Un singur lucru, sa lamureasca problema cu mama ei, poate (sper) nu este ceea ce crede ea. Iar daca este chiar lucrul asta, numai asta poate sa faca, sa-i arate mamei ei dezamagirea ei. thinking

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa stea cuminte si sa isi vada de treba ei! Nu au copiii ce sa se bage in viata celor mari! Si daca, prin absurd, li s-ar explica ceva, tot nu ar putea sa inteleaga!

Cum sa inteleag mintea de copil, o anumita nevoie de tandrete si erotism, specifica doar adultilor?!

Viata e complexa si are multe, paradoxale uneori, si nebanuite aspecte!

| thealchemist a răspuns:

Nimic. nu e treaba ei.

| niknip a răspuns:

Eu o indemn sa poarte o discutie fff serioasa cu mama ei, sa o santajeze cumva ca daca mai continua sa se vada cu acel barbat ii va spune tatalui ei.Sa ii spuna ca ar fi pacat sa se ajunga la divort si ea (fata) nu isi doreste sa ramana cu un singur parinte!

| Cristianne a răspuns:

In primul rand, sa nu ii spuna tatalui ei.asta duce la divort! mai bine o intreaba pe mama sa cine e barbatul.sa se uite la parintii ei sa vada daca se mai saruta, etc.chestii din astea...

| piciuk a răspuns:

Parerea mea e sa nu dea fuga la tatal ei sa o parasca... in primul rand ar trebui sa discute cu mama sa afle daca sunt impreuna cei doi, iar daca sunt impreuna nu e ea in masura sa se bage. un copil nu stie niciodata ce este intre parintii lui! poate mama ei e nefericita langa tata si cauta alinare langa altcineva. aveti grija cu chestiile astea, ca sunt treburi serioase.intai sa va asigurati, sa stiti cu siguranta ca acel lucru e adevarat, pentru ca puteti distruge familii, sau chiar se poate ajunge la tragedii din cauza asta

| broscutsaaa a răspuns:

SFAT? Sa nu se bage. E treaba de adulti, ea este un copil, poate nu sunt impreuna, poate sunt doar aparente.
Totusi ar trebui sa discutee cu mama ei si sa vada ce si cum.
E o problema foarte delicata si nu suntem in masura sa decidem noi pentru ea.
Pupiciiii. >big grin

| Twist a răspuns:

Sa ii spuna tatalui ei...
chiar daca poate nu e usor...
dar daca o acopera o sa traiasca mereu cu gandul ca bine acasa dupa ce este atinsa de acel barbat si isi minte toata familia!
Daca se ajunge la divort tu, ca prietena trebuie sa fi acolo pentru ea si sa o ajuti sa aleaga cu cine va ramane!
Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Nu poate sa faca nimic.
Hirciog, sfaturile astea pastreaza-le pentru tine. Daca nu stii unde scrie sa nu preacurvesti, e vorba si de moralitate.