| danutzaelena14 a întrebat:

Am o mare problema. S-a despartit de mine acum 3 zile,Incearca ca devina indiferent, Sa nu-i pese, dar chiar sufera. L-am facut sa se supere, a fost din prostia mea, am facut o mica criza de gelozie pentru ca o striga pe o fata "miss", a incercat sa imi explice, dar la ce nervi aveam am inceput sa-l jignesc. Astazi de exemplu, la laboratorul de chimie( ajunsesem putin mai devreme la scoala), a venit peste mine si s-a asezat pe banca chiar in fata mea. Se uita la mine insistent, iar dupa intorcea capul, din cate am observat avea lacrimi in ochi. Incearca sa para indiferent cu mine, as vrea sa ne impacam. Ce ar trebui sa fac ca sa-l fac sa se intoarca la mine(mentionez ca am avut o relatie de 3 luni, faceam 4 luni pe 13; m-am gandit sa-l ignor pana pe 12, iar seara sa-l sun si sa-l intreb daca ar vrea ca pe 13 sa mergem la o prajitura, asa ca amici,amintindu-ne de relatie si as vrea sa incerc ca ma impac cu el atunci). Spune la toti ca nu vrea sa se impace cu mine si ca nu ma iubeste. Spuneti ce sa fac, va rog sfaturi ceva ca sa-l fac sa regrete alegerea pe care a facut-o.

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Cere-i scuze! si daca nici atunci nu ii se inmoaie inima fi indiferenta dar nu numai pana pe 12 ci tot timpul!
Crede ca te are cand vrea el! arata-i ca nu-i asa! si cum a sp ruKash are balta peste!

| neutrino a răspuns:

Intr-adevar se pare ca ai o mare problema daca nu intelegi ca atunci cand nu mai esti dorita nu trebuie sa mai insisti. Pentru o fata este o mare greseala.

| Alexandru0007 a răspuns:

Iesi cu altul

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Rukash are dreptate.Pa,pa

| Melancolică a răspuns:

Ar merge, dar cu o prăjitură nu cred că va trece peste. Cere-i şi scuze înainte să-l inviţi undeva.
Baftă!

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Baietii sunt complicati! te place dar nu are curaj sa tio spuna

| spyman a răspuns:

Impaca-te cu el, intr-o relatie iubesti persoana asa cum e ea, cu bune cu rele, nimeni nu este perfect, poate a fost o neintelegere, dar nu ai sa afli daca nu ii dai o sansa, pune-l la incer care, fa-l sa iti demoentreze ca te iubeste cu adevarat...

rukash are dreptate! Exact asta vroiam sa spun si eu. Mult Noroc!

| danutzaelena14 explică:

Am incercat sa ma impac cu el, dar chiar nu mai vrea...