| cosmin986522 a întrebat:

Ieri i-am zis mamei ceva ce a deranjat-o rau. I-am spus ca numai suport si daca as putea alege sa-mi schimb familia as schimba imediat si i-am mai zis ca nu trebuia sa ma nasca. Am zis toate astea pentru ca eu mai stau cu bunica si unchiumeu si nu ma inteleg bine deloc cu ei. Unchiumeu face crize de nervi, injura si incepe sa tranteasca cu tot daca nu ii convine ceva iar bunicamea daca imi zice ceva si eu nu fac exact cum vrea ea incepe sa ma jigneasca desi am implinit 18 ani si m-am saturat sa fac numai ce vrea ea iar daca zic si eu ceva si ea nu e de acord sa tipe si sa injure. Mama nu face nimic in privinta ei, doar imi zice sa nu o bag in seama dar nu e usor. Ea imi zicea ca s-a despartit de tata ca era un incapatanat si nu o lasa sa se duca la servici dar eu nu prea cred desi nu am cum sa aflu niciodata adevaru ca tata nu e din acelasi oras cu mama iar ei sunt despartiti de cand aveam 5 ani. Pana si in seara de revelion bunicamea a facut scandal si nu o mai suport. Ce credeti ca as putea face sa fie mai bine macar un pic?sad

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa o accepti asa cum este pe bunica ta.Batranii sunt foarte dificili de la o anumita varsta.Stiu asta din proprie experienta.Incearca sa nu mai pui orice la suflet.

| pwp a răspuns:

Spune-i mamei tale sa va mutati in alta parte.

Răspuns utilizator avertizat
| SandraMikyZu a răspuns:

Pai ai 2 optiuni...:
1)Te muti singur
2)cand face bunica ta scandal ii zici:,, Da, da buni asa cum zici tu" bineinteles aszandu-te comod pe scaun.si la unchiul tau zi sa se calmeze ca il faci breloc la geam..pe bune acum nu te lasa calcat in picioare dar nu te razbuna pe mama ta pentru unchiul si bunica ta. pune-i pe ei 2 la punct cumva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un psiholog, singura, si incearca sa nu ridici suspiciuni, sa zici de exemplu ca te duci la pregatire pentru BAC la scoala sau ceva de genul asta. Si ti-am spus asta pentru ca tin la oameni si vreau sa fie fericiti. Daca de duci la psiholog nu inseamna ca esti nebuna, inseamna ca ai o problema familiara sau de personalitate si iti trebuie putin ajutor sa trei peste asta. Daca mai ai alte rude mai indepartate care tin la tine mai mult decat mama/bunica/unchiul tau, te sfatuiesc sa te duci la ele.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Păi, adunaţi-vă într-un loc, şi, spuneţi-vă ce vă preocupă, poate rezolvaţi... Baftă! fundă?

| AlinaMessaros5 a răspuns:

Te inteleg si chiar imi pare rau.Nu prea poti face nimic decat sa-ti cauti un servici si sa te muti in chirie si asa cred eu ca o sa-ti fie mai bine.Aceasta este parerea mea tu faci cum crezi ca e mai bine.Iti urez mult noroc.

| XxCrysXx a răspuns:

Mai intai cerei scuze mamei tale.

| CASsY_6727 a răspuns:

IN PRIMUL RAND ...inconjoarate de prieteni..care te iubesc si tin la tine. fa lucrurile care tie iti plac cerei scuze mamei tale desi ti se va parea ca te injosesti nu e asa :* fi tare :*

| RandyPunk a răspuns:

Sa ii spui mamei tale ca mai bine sa suporti si sa o ierti ca ea ta iubit si nu te-a lasat pe strazi si spune-i bunicei tale si unchilui tau sa nu mai vb urat si sa fiti uniti

| TudorTeodoraRoxana_9863 a răspuns:

Pune-i la punct pe amandoi [bunica si unchiu] laughingrolling on the floor cel mai simplu