| Sportacus123 a întrebat:

Pe voi nu vă enervează vecinii care fac gălăgie pe hol?
În blocul în care stau e o fetiță care urlă, vorbesc tare mama și tatăl ei când trec pe acolo și asta se întâmplă de vreo trei ori pe zi.
Chiar și o dată zgomotul pe care îl face fetița aia mă face s-o iau razna, dar de trei ori deja e prea mult pentru mine.
Mai am un vecin în bloc care o dată la câteva zile începe să urle dintr-o dată singur, dar el nu mă deranjează, ba chiar mă amuză, doar fetița aia mă calcă pe nervi.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Izoleaza-te fonic sau muta-te la casa, intr-o zona linistita.

| darrio2007 a răspuns:

Energizantele pe care le bei te fac sa fii asa.

| gabicoo a răspuns:

Incepe si tu sa urli. Se va face liniste. Macar tu esti cu acte in regula.

| nyoentox2002 a răspuns:

Daca ai avea în bloc persoane deal de mine chiar că ai înebuni, pentru că gen eu fac muzică, adică vocal, nu dau drumul la boxe

| ALM2000RO a răspuns:

Ba da, îi urăsc de moarte, plus că urăsc și detest tărăboiul de orice fel! Nu salut pe nimeni și nu răspund nimănui la saluturi în extrem de rarele momente când ies din casă.

| Mindfulness a răspuns:

Nu mă enervează nimeni, am vecini numai cu studii superioare nu inculți sau cocalari, sunt cam aroganți dar asta e.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza sincer, nu stiu si ei de ora de liniste, si asta nu se intampla numai in blocuri, ci chiar si la cazari.
Am fost iarna asta la munte si la 12 noaptea cand altii dormeau, tot umblau aia pe acolo si vorbeau de se auzea tot.
Eu si cu ai mei mereu zicem ca "taci ca te aud vecinii" si chestii de genu, dar ei fac fix asta.

| vatadezahar24 a răspuns:

Mută te la casa laughing Asta se întâmplă când locuiești la bloc nu numai pentru tine, ci pentru fiecare care locuiește la bloc, orele de liniște nu mai sunt o chestie de mult..deci dacă este așa insuportabil cum zici tu, încearcă să le comunici ca te deranjează

| anonimulll12345 a răspuns:

Baga-ti dop in ureche cand dormi, iar ziua muzica. Am locuit in asemenea zone unde non-stop era galagie aveam impresia cade tavanu pe mine

| Emirstaf a răspuns:

Casa ta și.a tot blocului

| IlincaForever a răspuns:

Daaa! Ma enervează asa de tare, încât le arunc niște blesteme si fac poțiuni blestemate cu care le stropesc ușile (pe ascuns, desigur). După ce am făcut asta, unul a căzut pe scări si nu a mai făcut zgomot dupa aceea, recomandwinking