| Generalgrevious031 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa o rog pe mama mea sa imi cumpere acest laptop https://altex.ro/......AP81N96EA/ dar in rate, dar problema este ca mama mea lucreaza la o fabrica unde castiga un salariu de mizerie, ca patronul de la fabrica este un zgarcit.

Stiu ca am mai pus intrebari de genul asta, dar sunt cu handicap si am incercat de cateva ori sa ma angajez undeva dar nu am reusit.

Deci fara raspunsuri de genul "Faci singur bani de laptop, si nu te mai smiorcai ca o capusa infecta" sau "Nu mai bine incepi tu sa strangi bani de altul nou si eventual sa imprumuti de la fratele tau cu promisiunea ca ii dai inapoi?"

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa te joci pe el, atunci iti propun sa-ti cumperi un calculator (PC), second hand, de FIRMA.
Gasesti asemenea calclatoare la pret chiar de cel putin 3 ori mai ieftin, mult mai fiabile, chiar daca au 8-10 ani (un calculator Dell cu procesor I5, 8-16Gb memorie, etc. poti gasi la pret de 6-700 lei, iar monitor, tastatura si mouse la 2-300 lei (totul sub 1000 lei).

| VoidEternal a răspuns:

Si care-i intrebarea?

Roag-o.

| AliGab a răspuns:

Ce handicap ai? Vad ca te descurci cu lucrul pe laptop, deci ai putea sa te angajezi la un call center si nu ai mare lucru de facut. Nu poti avea mereu pretentii de la parinti si frati mai ales daca esti major.
In plus vad ca laptop pentru gaming cauti, dar de lucru pe laptop nu te sinchisesti.

| TheGentleman a răspuns:

Laptopul ăla este o petardă, i5 e depășit demult. Programele uzuale precum chromeul și windowsul cer multe resurse și după o să te plângi că îți merge greu laptopul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută alt laptop mai ieftin.

| vatadezahar24 a răspuns:

Nu poate risca să îl cumpere în rate. Dacă își pierde locul de muncă din ce bani îl mai plătește?

| Anonimus99911 a răspuns:

Ce vrei sa faci cu laptopul? Daca vrei doar sa te joci si sa pierzi vremea nu o chinui pe mama ta cu rate. Daca il iei cu un scop pozitiv, sa muncesti ceva, atunci ii poti explica mamei tale sa faca acest sacrificiu, cu conditia cand faci ceva banuti sa ii dai inapoi.