| AdrianaBacescu a întrebat:

Poltergeist sau Exorcist? Eu prefer ambele, in ciuda faptului ca sunt doua filme blestemate si am vazut pe TCM prin 2003-2004.

14 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Exorcistul va fi mereu cel mai bun, cel care m-a marcat cel mai mult, văzându-l si in adolescență mai ales, dar si poltegeist e foarte bun

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

Cand ai vazut prima data Exorcistul?

| Madaxo97 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Pe la 14 ani parcă

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

Pe ce post? TCM?

| Madaxo97 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Cred, nu mai țin minte, TCM, AMC sau TV1000

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

Eu am vazut pe TCM prima data.

| Madaxo97 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Acum mi se pare ca nu mai exista TCM, s-a transformat in Warner TV

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

TCM mai exista doar in America. Te uitai si tu pe TCM?

| Madaxo97 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da, ma uitam, acolo am văzut majoritatea filmelor înainte sa apară Netflix, pe TCM, TV 1000, AMC, mai erau si Filmbox, Diva, filmcafe, sundance, dar nu prea ma uitam pe acelea, avea filme mai plictisitoare, mai amatoricești după părerea mea happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

Ce filme ati vazut pe TCM? High Sierra, The Maltese Falcon (Humphrey Bogart), Ryan's Daughter (Robert Mitchum), White Heat (James Cagney), Doctor Zhivago (Julie Christie), Robin Hood (Errol Flynn).

| Madaxo97 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Sincer nu mai stiu exact, oricum din cele vechi nu cred ca am apucat, cred ca am vazut king kong, pe aripile vântului, Spartacus, Robin hood, Salvați soldatul Ryan, nu mai stiu exact, eu oricum nu prea am fost mare amatoare de filme, eram mai mult cu serialele.

Am găsit acest site care arată aproximativ toate filmele si seriale care au fost pe TCM, poate te ajută https://www.justwatch.com/us/provider/tcm?sort_by=release_year

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

Salvati soldatul Ryan nu a fost pe TCM. Cand a fost lansat TCM in 1999 in Romania, aveau filme mai vechi in special cele de la MGM si Warner Bros. Mama mea a vazut pe TCM atunci High Sierra, Poltergeist, Casablanca, When Eagles Dare sau alea muzicale cu Elvis, Judy Garland, Gene Kelly, June Allyson.

| Madaxo97 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Pe această lista https://www.justwatch.com/us/provider/tcm?sort_by=release_year spune ca a fost si pe TCM Salvați soldatul Ryan.
Si aici este realizat un review pe Youtube de către TCM https://m.youtube.com/watch?v=ngvk5K_XihA, nu aveau de ce sa facă review la film dacă nu era difuzat pe postul lor.
Sau posibil sa fi fost difuzat doar in America, nu si in România, cine știe.

| AdrianaBacescu explică (pentru Madaxo97):

A fost difuzat de TCM in America. TCM (versiunea din Europa Centrala) aveau filme difuzate cum ar fi cele de la MGM (Gone With the Wind, Wizard of Oz, Password Courage, Dead End, One Two Three, Asphalt Jungle, Ryan's Daughter, The Great Escape) si Warner Bros (High Sierra, Maltese Falcon, Notebook, Klute, Oklahoma Kid, Blazing Saddles, Casablanca, The Fugitive, Presumed Innocent).