| greenakaweed a întrebat:

Stie cineva filme cu bucatari, despre gatit sau care implica orice alta activitate in bucatarie? pleaaasebatting eyelashes dau funda! Multumesc

4 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Pai cred ca ar mai fi, pe langa cele amintite de floresdemayo si miamia1, Marele restaurant(1966), Aripioara sau picior(1976)(astea sunt cu Louis de Funes), Gosford Park(2001). Cam astea imi vin acum in minte.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, cateva care mi-au atras atentia:
Mystic Pizza (1988)
Jules si Julia (2009)
Fara retineri (2007)
Desert si dragoste (2004)
Reţeta dragostei (2007)
Mai era unul frumos, dar nu mai retin momentan...

| greenakaweed explică:

Sunt absolut genialebig hug Mersi mult:*

| miamia1 a răspuns (pentru greenakaweed):

Ma bucur ca iti plac:*. acum ca am vazut si celelalte raspunsuri, mi-am adus aminte ca am vazut si eu majoritatea filmelor amintite si sunt foarte bune.