| aimullah123 a întrebat:

Are cineva idee cum pot sa-mi educ cainii sa manance fiecare din bolul lui? Ai mei isi mananca mancarea unul altuia. Nu vreau sa le dau sa manance in locuri diferite, vreau sa ii educ sa manance civilizat. Aveti idee cum?

Răspuns Câştigător
| VelicanEmilia a răspuns:

Cu aceasta situație ma confrunt si eu. Nu cred ca exista o soluție, poate doar sa fie dresați. Eu am incercat varianta "separare" avand un mascul si o femela de caucazian si n-a dat roade. Ea nu manca cand nu era si el. Bun in ceea ce te privește la tine ca nu se încaieră, ca eu trebuiesa stau intre ei cand le pun sa manance. Si eu mi-as dori sa fie mai "civilizati" dar asta e situația. Unul mananca mai repede, cealalta mai incet si care e mai hapsân atenteaza si la hrana celuilalt.

2 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

" sa mănânce civilizat", vorbești de parca sunt oameni nu animale.
Nu te încurcă cu absolut nimic dacă mănâncă unul din bolul altuia, este bine ca mănâncă, dacă nu mâncau era mai grav.

| 199onur7 a răspuns:

Lasăi frate sa mănânce și ei liniștiți așa cum mănâncă ei in natura lor de a fi nu mai robotizați câini cu rahaturile astea dăi sa mănânce liniștit că nu-ti face nimic rău lasăi sa mănânce liniștiți