| Larisa498 a întrebat:

Buna,am un bichon havanez de două luni și o săptămână. I-am făcut doar primul vaccin si veterinarul ă zis ca pot să-l scot la plimbare. Problema e ca atunci cand il duc afara acesta sta culcat si nu vrea sa meargă, ce as putea sa ii fac? Multumesc anticipat happywinking

3 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Sa-l dresezi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este frig acum sa il scoti afara tine l in casa la caldură la primavara si toata vara are timp sa se obisnuiască afara, acum daca raceste poate murii e prea mic.

| Felys a răspuns:

Cainii nu se scot deloc afara pana nu se termina toata seria de vaccinuri altfel risti sa moara, cam dupa 4 luni se termina si atunci se mai si incalzeste si o sa iasa el de bunavoie