| Tensai a întrebat:

Astazi am prins un papagal Agapornis (Lovebird). Era afara, probabil scapase de la cineva si era infometat si infrigurat si am reusit sa-l prind. Am colivie pentru el si tot ce trebuie insa am auzit ca ii trebuie neaparat o pereche. Este adevarat? Nu poate trai si singur? Nu cunosc prea multe despre aceasta specie de papagali, dar mi-as dori sa stiu daca este necesar sau nu sa-i cumpar o pereche. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BiancaAlecsandra a răspuns:

Papagalii agapornis raman cu perechea lor pana la moarte. Probabil ca lui sau ei ii e foarte urat singur si ai putea sa ii iei o pereche dupa ce ii afli daca e femela sau mascul

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In primul rand ai mare grija de el sa treaca primele 2 zile la tine.
Ar trebui sa incerci sa ii gasesti stapanul si sa il returnezi.
Daca nu il dai inapoi ar trebui sa ii cumperi o pereche.

| 98765ASD a răspuns:

Hey nu-i adevarat e de ajuns o oglinda eu am avut doi si dupa cateva zile se omorau in bataie asa ca o oglinda e de ajuns. sper ca te-am ajutat