| Cornel_Nicu_1996 a întrebat:

De curand mi-am luat un perus(baiat) si la vreo saptamana i-am cumparat un papagal din plastic. Prima zi il tot batea, pe urma nu il mai baga in seama, iar acum nu ne mai lasa sa punem mana pe el si nici pe jucarie, se duce si ii da de mancare, l-a tras pe batul ala pana la apa si acum i l-am scos din colivie si iese dupa el. Ce sa ii fac? Ma gandesc ca daca nu i-l mai las nu va mai manca si va deveni depresiv...dar nici nu vreau sa fie asa salbatic!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Ia-i-l, se va obisnui fara. Si papagalul meu devenise obsedat de oglinda din colivie si i-am luat-o si si-a revenit la normal.